O ülke felaketi yaşadı! Şiddetli deprem oldu: Peş peşe duyuru yapıldı

O ülke felaketi yaşadı! Şiddetli deprem oldu: Peş peşe duyuru yapıldı
Fas'ta son olarak yaşanan deprem ülkede endişe ve tedirginliğe neden olurken depremin ayrıntıları da paylaşıldı.

Fas'ta son olarak yaşanan deprem ülkede endişe ve tedirginliğe neden oldu. Fas Ulusal Jeofizik Enstitüsü Başkanı Nasır Cabur'un AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre, ülkenin orta kesimlerinde yer alan Deryuş kenti açıklarında 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremin Detayları

Fas'ta yaşanan depremin merkez üssü olan Deryuş kenti açıklarında gerçekleştiği belirtiliyor. Depremin zamanı ise dün akşam 20.17 olarak kaydedildi. Cabur, depremin etkisinin Deryuş, Nazur ve Huseyme kentleri ile komşu bölgelerde hissedildiğini ifade etti.

Kurtulanlar ve Mal Kaybı Hakkında Bilgi Yok

Deprem sonrası şu ana kadar can veya mal kaybına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, Fas halkı ve yetkililer depremin etkilerini değerlendirme ve gerekli önlemleri alma konusunda hassasiyetle hareket ediyor.

Geçmişteki Deprem Felaketleri

Fas, depremlerin sık yaşandığı bir bölge olarak biliniyor. Geçmişte 8 Eylül 2023 tarihinde El-Huz'da yaşanan deprem, ülkede büyük bir felakete yol açmıştı. Bu depremde 3 bine yakın kişi hayatını kaybetmiş, 6 binden fazla kişi ise yaralanmıştı. Ayrıca, Azilal bölgesinde de çok sayıda can kaybı yaşanmıştı. Fas halkı, bu acı tecrübelerin ardından deprem riskine karşı daha duyarlı hale gelmiştir.