O kadar çok yumuşatıcı koyuyorum hiç kokmuyor diyenlere çözüm geldi! Bu yöntem ile hem çamaşırlarınız mis gibi kokacak hem de yumuşatıcıdan tasarruf edeceksiniz

Çamaşır yıkarken yumuşatıcı olmazsa olmaz diyenler için en büyük problemlerden biri de çamaşırların bir türlü yumuşatıcı kokmamasıdır. Bu soruna çözüm arayan pek çok kişi ise internet üzerinden sık sık araştırmaktadır. Peki çamaşırların yumuşatıcı kokması için neler yapılabilir?

O kadar çok yumuşatıcı koyuyorum hiç kokmuyor diyenlere çözüm geldi!

Evde çamaşır yıkarken herkes tarafından çamaşırların daha iyi ve daha güzel kokması için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerin yanı sıra ise her ne olursa olsun çamaşırların yumuşak ve uzun süre kalıcı güzel kokması pek çok kişi tarafından önemli görülmektedir. Durum bu şekilde olunca da bazı zamanlar her ne kadar güvendiğimiz deterjan ve yumuşatıcılarımız da olsa kıyafetlerimizin güzel kokmadığını görürüz. 

Bu durumun kullandığımız ürünlerle mi ilgili yoksa bizzat çamaşır makinesi ile mi alakalı olduğu oldukça merak edildi. Konu ile ilgili her ne kadar merak edilenler artsa da uzun süredir pek çok kişi tarafından merak edilen bu sorunla alakalı araştırmalar da yapıldı. Peki çamaşırlar neden yumuşatıcı kokmaz?

ÇAMAŞIRLAR NEDEN YUMUŞATICI KOKMAZ? 

Makineye çamaşır attığınızda yumuşatıcı kokmamasının birkaç nedeni olabilmektedir. Fakat sorun her ne olursa olsun yüzde 80 oranında problem çamaşır makinasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de sorunu iyi bir şekilde tespit ettikten sonra sonuca odaklanmamızda fayda vardır. 

O kadar çok yumuşatıcı koyuyorum hiç kokmuyor diyenlere çözüm geldi! Bu yöntem ile hem çamaşırlarınız mis gibi kokacak hem de yumuşatıcıdan tasarruf edeceksiniz

Çamaşır makinamızın yumuşatıcı kokmamasındaki en önemli faktör yumuşatıcı bölümünün görmediğimiz bölümünün tıkanmasıdır. Bu durum da şu şekilde açıklanmıştır; 

"Yumuşatıcı bölümüne maksimum seviyeden daha fazla koyarsanız otomatik olarak makinenin içine akacak deterjan aldığında da köpük kesilecek hem çamaşırlar güzel yıkanmayacak hem de yumuşatıcı görevini yerine getiremeyecek. Yumuşatıcıyı yeterli koyuyorum diyenler su nasıl alıyor bir bakın. Tazyikliyse yine yumuşatıcı erkenden makineye boşaltacak." 

Peki Çözümü Nedir? 

Bunun için çözüm son derece basittir. Öncelikle yumuşatıcı ve deterjan koyduğumuz bölümü yerinden çıkarırız. Ardından içini güzelce temizleriz. Derin bir kabın üzerine getirerek sıcak suyu makinenin yumuşatıcı bölümüne dökün. Böylelikle kolay bir şekilde yumuşatıcı bölümde tıkanmalar varsa akacak hem de makineye alma seviyesini göreceksiniz. 

Fakat bu durumun tekrarlanmaması için en önemli yöntem kesinlikle yumuşatıcıyı fazla koymamaktır. Fazla konulan yumuşatıcının köpürmesi gibi durumlarda makine yumuşatıcıyı kestiği için doğru bir aktarım meydana gelmeyecektir. 

SONRAKİ HABER