O illerden sınav ücreti alınmayacak! Karar açıklandı!

İller için açıklama yapıldı. Sözleşmeli bilişim personeli ücreti 270 TL olarak belirlenmişti. Fakat artık ödemeden muaf olunacak. Merak edilen habere dair detaylar..

O illerde ikamet edenlerden sınav ücreti alınmayacak! Karar açıklandı!

 Sözleşmeli bilişim personel ücreti 270 TL olarak belirlenmişti. Fakat yapılan son açıklama ile Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Elazığ, Hatay, Maraş, Kilis, Osmaniye, Malatya, Urfa, Sivas- Gürün il ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlar için bu ödemelerin yapılması gerekmediği açıklandı. Konu ile alakalı detaylar haberimizde...

DGS sınavına girecek olan öğrenciler için giriş ücreti 270 TL olarak açıklanmıştı.  ÖSYM internet adresi üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile deprem bölgesindeki vatandaşların bu ödemeden muaf tutulacağını belirtti.  6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde birçok bölgedeki vatandaşlar depremden olumsuz etkilendi. Deprem sonrası deprem bölgesindeki vatandaşlar için yardımlar devam ediyor. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar DGS sınav ücretinden muaf tutulacak.  ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile vatandaşların ödemeden muaf tutulacağı açıklandı.  Bu karar ile ekonomik koşulların dengeli bir hale getirilerek adil bir sınav ortamının yaratılmaya çalışılması vurgulandı.

O bölgeler DGS için ücret ödemeyecek!

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile 16 Temmuz 2023 tarihinde DGS sınavının yapılacağı belirtildi. 2023 yılı DGS sınavı için deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlardan ücret alınmayacak.  ÖSYM'nin yaptığı duyuru ile Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Maraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Urfa, Sivas-Gürün bölgelerinde ikamet eden vatandaşlar DGS sınav ücretini ödemeyecek.  ÖSYM sınava katılacak olan adayların adres bilgilerini inceleyerek bu uygulamayı kontrollü bir şekilde gerçekleştirecek.  ÖSYM'nin yaptığı bu açıklama ile deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara ekonomik destek yapılacak. Böylelikle bu bölgede ikamet eden vatandaşlar eşit şartlar ile sınava girebilecek.

Sınav ücreti için muaf olacaklar!

ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar DGS sınav ücretinden muaf olacak.  Sınav ücretinden muaf tutan ÖSYM bu uygulama ile deprem bölgesindeki adaylara ekonomik yönden destek vermeyi hedefliyor. Eşit ve adaletli bir ortamda sınav yapılmasını hedefleyen ÖSYM bu adım ile ekonomik eşitliği sağlamayı hedefliyor.

SONRAKİ HABER