O iller ve Marmara Bölgesi için şiddetli fırtına uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre Marmara Bölgesi için uyarı yapıldı. Marmara için; fırtına, karla karışık yağmur ve zirai don uyarısı geldi. Sıcaklıkların 5-10 derece azalması bekleniyor.

O iller ve Marmara Bölgesi için şiddetli fırtına uyarısı geldi!

Meteoroloji 3 Bölge Müdürlüğü de Bursa, Kütahya, Bilecik, Eskişehir için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı. Balkanlar üzerinden gelen bu soğuk ve yağışlı havanın Marmara Bölgesinde etkili olması bekleniyor. Peki, hangi bölgeler için uyarı yapıldı? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava raporu…

O bölgeler için uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin yaptığı son açıklamaya göre, rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), yarın İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova çevrelerinde güneyli yönlerden zamanla batı ve kuzeybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40- 60 km/saat, yer yer kısa süreli 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.O iller ve Marmara Bölgesi için şiddetli fırtına uyarısı geldi!

Sıcaklıklar azalıyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre; Marmara Bölgesi’nin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.  Soğuk havanın etkisiyle yağışların yarın, İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli, Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli ve Yalova’nın yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Çarşamba gününe kadar devam edecek!
Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre kuvvetli fırtına beklenen yerlerde etkisi çarşamba gününe kadar devam edecek. Rüzgarın, salı ve çarşamba günleri kuzeyli yönlerden olmak üzere kuvvetli, salı günü de yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

SONRAKİ HABER