Meteroloji’den sarı ve turuncu kodlu uyarı! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için değerlendirmelerini paylaştı. Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı belirtildi. Meteoroloji, 11 il için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Peki, yurt genelinde hava nasıl olacak?

Meteroloji’den sarı ve turuncu kodlu uyarı! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava raporu tahmini paylaştı. Hafta sonu pek çok ilde kuvvetli yağış beklenirken, 11 il için de sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmeleri…

11 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 11 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. Yayımlanan hava durumu değerlendirmelerine göre; Osmaniye, Adana, Hatay, Kilis, Malatya, Diyarbakır ve Elazığ için sarı kodlu uyarı yapıldı. Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa için de turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Yurt genelinde hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, ülke genelinin çok bulutlu (İzmir hariç) yağışlı geçmesi bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, güney kesimlerde de yer yer gök gürültülü sağanak, yağışların Antalya, Mersin, Adana, Isparta, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Mardin çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riskli bulunuyor. Hava sıcaklığını kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı belirtilirken, diğer yerlerde de önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı kesimlerde kuzey, doğu kesimlerde de güney yönlerinden hafif, ara ara orta kuvvette, Marmara Bölgesi’nin batısı ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde de güney ve güneydoğu yönlerinden kuvvetli (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

SONRAKİ HABER