Meteoroloji’den 10 il için sarı kodlu alarm! Kuvvetli fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre yurt genelinde açık bir hava beklenirken, sıcaklıkların da 4 ila 8 derece yükseleceği Ege, Marmara ve Akdeniz kıyı şeridinde sağanak bekleniyor.

Meteoroloji’den 10 il için sarı kodlu alarm! Kuvvetli fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava raporu tahminine göre fırtınanın hızı 10 ilde 70 kilometreyi bulacağı tahmin ediliyor. 10 il için Meteoroloji’den sarı kodlu uyarı geldi. İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Yalova, Manisa ve İzmir’de sarı alarm verildi.

Çığ tehlikesi riski bulunuyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre yurt geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu. Marmara Bölgesi (Bilecik hariç), Ege kıyılar, Batı Akdeniz ve Zonguldak, Manisa, Düzce, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş’ın güneyinde yağmur ve sağanak beklenirken, Hakkari, Van ve Şırnak’ın doğusunda da kar yağışı bekleniyor.

Gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edilirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin eğitimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

Fırtına uyarısı!

Rüzgarın genellikle güney, güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey yönlerden hafif ara ara orta kuvvette, Marmara Bölgesi’nin batısı ve Ege kıyılarında da kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.Meteoroloji’den 10 il için sarı kodlu alarm! Kuvvetli fırtına uyarısı!

10 il için sarı alarm verildi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü değerlendirmelerine göre 10 il için sarı alarm verildi. İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Yalova, Manisa ve İzmir’de sarı alarm uyarısı geldi.

İstanbul; 18 derece, parçalı, zamanla çok bulutlu

İzmir; 20 derece, çok bulutlu, öğle saatleri itibarıyla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Ankara; 16 derece, genel olarak parçalı ve akşam saatlerinde çok bulutlu

Bursa; 23 derece, parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor.

SONRAKİ HABER