Meteoroloji o şehirde yaşayanları uyardı! Çok şiddetli yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Muğla’da yaşayan vatandaşlar için kritik bir uyarıda bulundu. Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre yarın Muğla’da çok şiddetli yağışın etkili olacağı açıklandı. Yüksek kesimlerde karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji o şehirde yaşayanları uyardı! Çok şiddetli yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Muğla’da yaşayan vatandaşlara uyarı geldi. 16 Mart 2023 tarihinde çok şiddetli yağışın olacağı belirtildi. Vatandaşların bu şiddetli yağış karşısında dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı o açıklama…

Muğla’da yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Muğla için bir uyarı geldi. Muğla’da yarın şiddetli yağışın etkili olacağı bildirilirken, vatandaşların bu kuvvetli yağışa karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Muğla’da yarın için sağanak yağış ve gök gürültüsü uyarısında bulundu. Yapılan açıklamaya göre, Muğla’da 16 Mart 2023 (yarın) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağışın etkili olacağı açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre yüksek kesimlerde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı olması da bekleniyor. Vatandaşların sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Çok kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son açıklamada şu ifadeler kullandı: “16.03.2023 Perşembe günü Muğla’da, öğle saatlerinden itibaren güney kesimleri başta olmak üzere çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların 1500 m üzeri yüksek kesimlerde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Şiddetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, güney kesimlerde yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, yükseklerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

SONRAKİ HABER