Meteoroloji o bölgeleri uyardı! Yoğun kar yağışı geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmelerini açıkladı. Ülke genelinde soğuk, yağışlı hava etkili olurken, bazı bölgelerde de kar yağışı etkili oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü pek çok bölgeyi uyardı. Peki, yurt genelinde hava nasıl olacak?

Meteoroloji o bölgeleri uyardı! Yoğun kar yağışı geliyor!

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı (Karaman ve Konya hariç), İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, (Malatya hariç) Doğu Anadolu Bölgesi, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Batman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yağış bekleniyor. İşte detaylar…

Bölgelere göre hava durumu!

Marmara Bölgesi’nin parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Sakarya, Bilecik, Kocaeli çevrelerinin karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.  Ege Bölgesi’nin parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin de yer yer çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güney ve doğusunda kuzey, kuzeybatı yönlerinden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50 – 70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Akdeniz’in parçalı ve az bulutlu, doğusunun da yer yer çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Rüzgarın, iç kesimlerde kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50- 70 km/saat) esmesi bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi çok bulutlu (Karaman ve Konya hariç) bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Rüzgarın bölgenin güneydoğusu kuzeybatıdan kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50- 70 km/saat) esmesi bekleniyor.Meteoroloji o bölgeleri uyardı! Yoğun kar yağışı geliyor!

Karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor!

Batı Karadeniz, çok bulutlu, bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yükseklerinde kar örtüsüne sahip yamaçlarda çığ riski bulunuyor.

Doğu Anadolu Bölgesi çok bulutlu (Malatya hariç) bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (50- 70 km/saat) esmesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunuyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin parçalı ve çok bulutlu, Batman, Siirt, Diyarbakır çevrelerinde hafif yağmur bekleniyor.

SONRAKİ HABER