Meteoroloji gün ve saat vererek uyardı! O şehirlerde sel ve su taşkını tehlikesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son dakika açıklaması yaparak o illerde yaşayan vatandaşların yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına karşı önlem ve tedbir almasını istedi. O bölgede sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ihtimali olduğu açıklandı.

Meteoroloji gün ve saat vererek uyardı! O şehirlerde sel ve su taşkını tehlikesi

Meteoroloji gün ve saat vererek uyardı! O şehirlerde sel ve su taşkını tehlikesi - Dün ve bugün yapılan değerlendirmeler sonucu elde edilen verilere göre, Türkiye'nin batı ve güneybatı bölgesinde kuvvetli sağanak yağış olacak. Şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ihtimalleri doğrultusunda sel ve su taşkını tehlikesi uyarısı yapıldı.

22 Kasım Salı akşam 18:00 ila 24:00 saatleri arası Ege Bölgesi'nde kuvvetli rüzgar olacak. Etkisini hızlandıracak olan rüzgarın ardından 23 Kasım Çarşamba gece 00:00'da başlayarak sabah 06:00'ya kadar etkili yağış olacak.

METEOROLOJİ HAVA DURUMU

23 Kasım 2022 Çarşamba günü sabah saatlerinde itibaren Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların genellikle kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir'in güneydoğusu ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli metrekare başına 51 ile 100 kilo yağmur suyu düşeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın batı ilçelerinde Çarşamba akşam saatlerinden sonra etkisin artırması ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ege Bölge, Batı Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla beraber rüzgarın güney yönlerden kuvvetli zaman zaman saatte 40-70 kilometre hızda esmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kıyı Ege'de şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklentisi başlama zamanı Çarşamba günü 08:00'den Perşembe günü 06:00'ya kadar olması yönünde değerlendirme raporu yayınlandı.

Hava sıcaklığı, önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney yönünden hafif, orta ve kuvvetli esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, akşam saatlerinde Marmara batısı ve Kıyı Ege'de etkili olacağı bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul yarın, 15°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak gün boyu sıralama devam edecek.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara yarın, 15°C Çok bulutlu, hava durumu aralıklı açık olması bekleniyor.

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir yarın, 20°C hafif yağmurlu, yağmurlu ve sağanak yağmurlu olmak üzere gün boyu zaman dilimlerine göre etkisini akşama doğru hızlandırması tahmin ediliyor.

SONRAKİ HABER