Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı! İstanbul’da ille birlikte birçok ilde kar yağışı bekleniyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava tahmin raporunu yayınladı! Meteoroloji tarafından yapılan tahmin raporuna göre birçok ilde sağanak yağış beklenirken, birçok ilde de kar yağışı beklenildiği bilgisi verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı! İstanbul’da ille birlikte birçok ilde kar yağışı bekleniyor...

Bitlis ve Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam saatleri itibariyle kar yağışının etkisi altında kalırken, Bitlis kent merkezinde lapa lapa yağan kar yağışı sonrasında diğer illerde beklenen kar yağışlarının ne zaman olacağı merak konusu olurken, Meteoroloji uzmanları yeni hava tahmin raporlarını açıkladı.

Birçok il ve ilçe kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi!

Meteoroloji uzmanları tarafından yapılan son hava tahmini raporuna göre, ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz’in ve Orta Karadeniz’in kıyıları doğu Karadeniz’in İç Anadolu İç Anadolu’nun Kuzey Doğusu ile birlikte, Diyarbakır Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği bilgisi yer alırken, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu Anadolu’nun kuzey doğusunda ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenirken, Doğu Anadolu’nun Güneydoğusu Ordu, Giresun, Trabzon Iğdır, Ağrı Muş Kastamonu ve Sinop kıyılarında ise kuvvetli Doğu Karadeniz’in doğusu, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde de çok şiddetli ve kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli, kar yağışı ve sağanak yağış nedeniyle, ani sel, su baskını, taşkın, görüşme mesafesinde azalma gibi trafik aksamaları ile ilgili dikkatli ve tedbirli olması gerekirdi bilgisi verildi.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava tahmin raporundan elde edilen bilgilere göre, İstanbul’da dahil olmak üzere birçok şehirde kar yağışı beklenildiği bilgisi verildi.

Ülke genelinde yaşanılan soğuk havaların etkisi günbegün artış gösterirken, bir çok ilde yaşanan kar yağışı ile birlikte ortaya çıkan olumsuz hava koşulları hayatı durma derecesine getirdi. Kars Digor Iğdır karayolunda ise kar ve tipiyle birlikte yaşanan buzlanma sonucunda birçok araç mahsur kaldı. Oltu’da ise sağanak yağmur ile başlayan hava olayı öğle saatlerinde kara dönüşerek, ilçe merkezinde beyaza bürüdü. Kar yağışının sert ve rüzgârının etkili olduğu köylerde ise kar kalınlığı 20 santimetreye kadar yükseldi. Kar yağışı Erzurum’un çevre illerinde, ulaşımında güçlüğü neden olurken, Erzurum, Çat, Bingöl karayolu ulaşıma kapandı.

SONRAKİ HABER