Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il uyardı! Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre kar ve yağmur yeniden etkisini gösterecek. Bazı iller için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Peki, hangi illerde kuvvetli yağış bekleniyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il uyardı! Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış, toz taşınımı, çığ ve kuvvetli rüzgar için uyarılarda bulundu. Meteoroloji, bazı iller için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Peki, yurt genelinde hava durumu nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmeleri…

Yurt genelinde hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yükseklerinde kar karışık yağmur, yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Batı Akdeniz’de yerel olmak üzere kuvvetli yağış beklenmektedir. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor. Sabah saatlerinde Konya çevresinde sis ve pus hadisesi beklenmektedir.

Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı!

Hava sıcaklığı, yurdumuzun güney kesimlerinde mevsim normalleri civarında, iç ve kuzey kesimlerinde de mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Akdeniz’de kuvvetli olması beklendiğinden dolayı vatandaşların, ani sel, yıldırım, yerel dolu yağışı, su baskını, fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı geldi!

Rüzgarın, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği beklendiğinden dolayı yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Çığ tehlikesi ve toz taşınımı uyarısı yapıldı!

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin eğitimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski olduğundan dolayı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde toz taşınımı beklendiğinden dolayı vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekir.

Sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi!

Adana, Isparta, Burdur, Muğla, Mersin ve Isparta için sarı kodlu uyarı yapılırken, Antalya için de turuncu kodlu uyarı yapıldı.

SONRAKİ HABER