Meteoroloji 7 gün hava durumunu açıkladı: Yaz bir türlü gelmiyor! Resmen felaketi yaşatacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son günlerde yaptığı açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip edilir oldu. Türkiye kış aylarında alamadığı sağanak yağışı bu hafta resmen almış oldu. Az önce MGM tarafından 7 günlük hava durum tahmini açıklandı.

Meteoroloji 7 gün hava durumunu açıkladı: Yaz bir türlü gelmiyor! Resmen felaketi yaşatacak

Meteoroloji Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında haftalık hava tahminini açıkladı. Buna göre 1 – 7 Haziran 2023 tarihleri arasında ülke genelinde etkili olacak hava durumu belli oldu. Ülkenin pek çok kesiminde sağanak yağış etkisini sürdürmeye devam edecek.

Yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi. İşte Meteoroloji’nin yaptığı paylaşıma ilişkin güncel durum:

Meteoroloji 7 gün hava durumunu açıkladı: Yaz bir türlü gelmiyor! Resmen felaketi yaşatacak

31 MAYIS BÖLGELERİMİZDEKİ HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Karaman dışında bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Yozgat ve Eskişehir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SONRAKİ HABER