Mersin Sağanak Yağmur ve Fırtına Karşısında: Hasar Tespiti Yapılıyor

Mersin'deki yoğun yağış ve fırtınanın ardından, yerel yetkililer etkilenen bölgeler üzerindeki etkiyi ele almak için kapsamlı bir hasar değerlendirmesi başlattı. Devam eden değerlendirmeyle ilgili en son güncellemeler için okumaya devam edin.

Mersin Sağanak Yağmur ve Fırtına Karşısında: Hasar Tespiti Yapılıyor

Mersin Valiliği Harekete Geçti: Yağış ve Fırtına Hasarına Hızlı Müdahale
Mersin Valiliği, kenti etkisi altına alan şiddetli yağış ve fırtınaya karşı hasar tespit çalışmalarının aktif olarak devam ettiğini bildirdi. Dün öğleden sonra başlayan ve geceye kadar devam eden olumsuz hava koşulları, etkilenen bölgelerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi ihtiyacını doğurdu.

Hızlı Müdahale için Koordineli Çabalar

Resmi bir açıklamada Valilik, rehberliğinde gerçekleşen koordinasyon çabalarını vurguladı. 112 Acil Çağrı Merkezi ve İl Güvenlik ve Koordinasyon Merkezi (GAMER), çeşitli kamu kurumlarından yöneticilerle işbirliği yaparak durumu yakından takip ediyor.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz genelinde yaşanan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 262 adet su baskını, 14 adet heyelan ve kaya düşmesi, 34 adet mahsur kalmış kişi, 8 adet ağaç devrilmesi, 2 adet trafik kazası, teras çökmesi ve 2 adet yıldırım düşmesi 112 Acil Çağrı Merkezimize bildirilmiştir. Toplamda 323 olay bildirildi. Kurumlarımızdan ilgili ekipler seferber edilerek hızlı müdahaleler sağlanmış ve gerekli müdahaleler gerçekleştirilmiştir. Neyse ki, herhangi bir can kaybı bildirilmedi. Etkilenen bölgelerde hasar tespiti şu anda devam ediyor."

SONRAKİ HABER