Memura bayram ikramiyesi ne kadar verilecek?

Milyonlarca memurun heyecan ile beklediği bayram ikramiyesinde son durum ne oldu? Memurlar bu ikramiyeden faydalanma hakkına sahip olacak mı? 

Memura bayram ikramiyesi ne kadar verilecek?

Ramazan Bayramı yaklaşırken emeklilerin alacağı bayram ikramiyesinden memurlar faydalanacak mı, faydalanmayacak mı büyük merak konusu oldu. Konu ile ilgili açıklama yapıldı mı? İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Bayram ikramiyesi memurlara verilecek mi? 

Ramazan ayının içinde olduğumuz şu günlerde en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Emekliler için bayram ikramiyeleri ramazan ayının içerisinde yatacağı ve bu sene içinde ikramiyenin de 2000 TL olarak artış gösterdiği haberinden sonra memurlar kendilerine ikramiye yatıp yapmayacağını ise merak etmeye başladı. Emekliler için bayram ikramiyesi gündemde en baş sırada yer almaya devam ediyor. En düşük emekli maaşı 5500 TL’den 7500 TL’ye çıktı. Durum böyle olunca da emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi hem ramazan hem de kurban bayramında 2000 TL olarak belirlenip toplam da 4000 TL oldu. Her yıl iki bayram öncesinde yatan bayram ikramiyeleri bu sene de yakından takip edilip büyük bir heyecan ile beklenmeye başlandı. Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin zam haberlerinden sonra memurlara verilecek mi sorusu ortada dolanırken bu konu hakkında ne yazık ki bir açıklama yapıldı. Çünkü bayram ikramiyeleri daha çok emekli vatandaşları kapsamaktadır. 

Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? 

2022 yılında emeklilere yatan bayram ikramiyesi 1100 TL’yken 2023 senesinde bu tutar 900 TL daha artış gösterip 2000 TL oldu. Peki bu ödemeler emeklilerin hesaplarına ne zaman yatacak sorusu da büyük merak uyandırdı. Ramazan Bayramına da sayılı günler kaldı. 21 Nisan 2023 cuma günü bayramın 1. Günü olarak kutlanacaktır. Emeklilerinde en çok merak ettiği konu bayram ikramiyesinin hesaplara ne zaman yatacağı olurken bu konu hakkında henüz resmî bir açıklama yapılmadı. Tabii ki de bu tutarların Ramazan Bayramından birkaç gün önce hesaplara yatması bekleniyor.  En düşük emekli maaşının 7500 TL olması ile beraber Nisan ayı emekliler için büyük bir heyecan konusu oldu. Peki siz bu artışlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 

SONRAKİ HABER