Mega hapishaneye iki bin mahkum daha nakledildi! Şiddet riski endişesi giderek büyüyor!

Mega hapishaneden yeni görüntüler geldi. Mahkumların nakil görüntüleri El Salvador Devlet Başkanı Bukele tarafından Twitter’dan paylaşıldı. İkinci mahkum nakli ile mega hapishanenin doluluk oranı yüzde 10’a ulaştı.

Mega hapishaneye iki bin mahkum daha nakledildi! Şiddet riski endişesi giderek büyüyor!

Amerika kıtasının en büyük hapishanesi olarak lanse edilen ve El Salvador’da bulunan mega hapishaneye iki bin mahkum daha nakledildi. İki bin mahkumun da nakledilmesi ile terörizm hapishanesindeki doluluk oranının yüzde 10’a ulaştığı açıklandı.

El Salvador’un Tecoluca bölgesinde yer alan hapishanenin kapasitesinin kırk bin kişi olduğu açıklanmıştı. İkinci nakil ile hapishanedeki mahkum sayısını 4 bin oldu. El Salvador Savunma Bakanı Rene Francis Marino, güvenliğin sağlanabilmesi adına 1.200 askerin görevli olduğunu açıkladı. Mega hapishane olarak adlandırılan yapı, Financial Times’te yer alan göre 163 hektarlık bir arazi üzerinde kurulu. Hapishane içerisine girildiği andan itibaren ise, dış dünya ile tüm iletişim kesiliyor.

0,6 METREKARELİK YER KALACAK

Mega hapishaneye iki bin mahkum daha nakledildi! Şiddet riski endişesi giderek büyüyor!

Amerika kıtasının en büyük hapishanesi olarak nitelendirilen ve terörizm hapis sahnesi olarak da anılan yapının 40.000 kişilik tam kapasiteye ulaşmasının meydana gelmesiyle ile Almanya’daki cezaevlerinde kalan toplam mahkum sayısının üçte ikisinin tek bir çatı altında toplanması da meydana gelmiş olacak. Bu durumu meydana gelmesi neticesinde ise her mahkuma ortak hücrelerde yalnızca 0,6 metrekarelik yer kalacak.

ENDİŞE ARTIYOR

Mega hapishanede binlerce çete üyesi aynı çatı altında toplandı. Çete üyelerinin aynı yerde toplanmış olması yeni ve büyük bir şiddet dalgasının meydana gelme endişesini de artmasına neden oluyor. Yeni mahkumların nakline ait görüntülerde, mahkumların sadece beyaz bir şort giydiği ve ellerinin arkadan kelepçeli olarak sıkışık bir şekilde yan yana dizildiğinin yanı sıra, çıplak ayak yürütüldüğü de görüldü.

SONRAKİ HABER