MEB’den bir açıklama geldi! Tüm elektronik sınavlar ertelendi!

Kahramanmaraş merkez üslü depremin ardından, ülke genelinde birçok tarih ertelenmeye devam ediyor. Planlanan organizasyonlar, personel alım süreçleri ve okulların açılması gibi birçok konu askıya alındı.

MEB’den bir açıklama geldi! Tüm elektronik sınavlar ertelendi!

Ülkemizi sarsan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Yaşanan depremin üçüncü gününde birçok vatandaşımız hala enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. Yaşanan bu büyük afet nedeni ile birçok sınav, başvuru ve ihale gibi konular teker teker ertelenmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, elektronik ortamda yapılacak olan tüm elektronik sınavların, ülke genelinde ertelendiği duyuruldu. 13 Şubat tarihine kadar planlanan elektronik sınavlar, yaşanan deprem nedeni ile ertelendi.

MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem nedeni ile 6 Şubat günü milli yas ilan edildiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Yaşanan acı olaylar nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı’ da 13 Şubat tarihine kadar olan ve ülke genelindeki elektronik sınavların ertelendiğini açıkladı.

TÜM SINAVLAR ERTELENDİ

MEB’den bir açıklama geldi! Tüm elektronik sınavlar ertelendi!

Ülkemizde yaşanan deprem, birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Birçok vatandaşımız ise, hala enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. 7,7 ve ardından meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremler, on ilimizi birden etkiledi. Büyük bir yıkımın ve can kaybının yaşandığı deprem nedeni ile milli yas ilan edildi. Yaşanan bu olaylar nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı; motorlu taşıt sürücülüğü, ustalık, kalfalık ve amatör telsizciliğinde dahil olduğu tüm elektronik sınavların ertelendiğini duyurdu. 7 Şubat ile 12 Şubat tarihleri arasında yapılacak tüm elektronik sınavlar, ülke genelinde iptal edildi. Sınavların hangi tarihte yapılacağı ise, henüz belli değil. Elektronik sınavların yapılacağı tarih, yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilerleyen süreçlere açıklanacak.

SONRAKİ HABER