Mansur Yavaş'a Cumhurbaşkanı adaylığı teklif edildi! İşte Yavaş'ın kararı

Türkiye'de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala hükümet ve muhalefet partileri sahaya iniyor.

Mansur Yavaş'a Cumhurbaşkanı adaylığı teklif edildi! İşte Yavaş'ın kararı

Mansur Yavaş'a Cumhurbaşkanı adaylığı teklif edildi! İşte Yavaş'ın kararı - Türkiye'de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala hükümet ve muhalefet partileri sahaya iniyor. Vatandaşların sorunları dinlenmeye başlanırken bu süre içerisinde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hal böyle olunca altılı masanın da Cumhurbaşkanı adayı şimdiden merak edilmeye başlanmıştı.

Cumhurbaşkanı adaylığı için en çok konuşulan isimler arasında Mansur Yavaş yer alırken bu konuda da sıcak bir son dakika gelişmesi gündeme bomba gibi düştü. Edinilen bilgiler doğrultusunda Meral Akşener'in Mansur Yavaş'ı ikna etmeye çalıştığı ama görüşmeden de olumsuz yanıt aldığı öğrenildi.

İYİ PARTİ MANSUR YAVAŞ GÖRÜŞMESİ

Tv100 ekranlarında Barış Yarkadaş Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Mansur Yavaş ile bir görüşme yaptığı ve görüşmede Mansur Yavaş'a teklif götürdüğü öğrenildi.

"İyi Partili arkadaşlarımızla sohbet ederken bu kulisin doğru olduğunu hatta dahasının da olduğunu ifade ettiler" diyerek açıklamasına başlayan Barış Yarkadaş, Mansur Yavaş ile Meral Akşener arasındaki görüşmeye ilişkin "İyi Partililer “Partinin etkili isimleri Mansur Bey’in adaylığı için Meral Hanım’ın ısrar etmesi gerektiğini söylediler. Sayın Akşener ’Teklif ettim kabul etmedi, zorla mı aday yapayım?’ cevabını verdi” dediler." ifadelerini kullandı.

KULİSLER İMAMOĞLU DİYOR

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kulislerde konuşulan ve öne çıkan ismin Ekrem İmamoğlu olduğu konuşuluyor. İstanbul seçimlerinde olduğu gibi kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye'nin gündemine gelen İmamoğlu'nun 2023 seçimleri için de arka planda hazırlandığı gelen haberler arasında.

Gündemi Kamu Gündemi'nden takip edin! 

SONRAKİ HABER