Kredi kartı olmayanlar için yeni haberler geliyor! Yargıdan yeni haber çıktı!

Türkiye’de geçim sıkıntısının artması ile birlikte insanlar kredi kartlarına başvuruyorlar. Kredi kartlarına o kadar çok başvuruda bulunan vatandaş var ki, artık neredeyse kredi kartı kullanmayan yok! Yargıtaydan emsal karar geldi. Kredi kartı olmayanlara müjde geliyor.

Kredi kartı olmayanlar için yeni haberler geliyor! Yargıdan yeni haber çıktı!

Banka kartına sahip olan vatandaşlar o işlem için rahatlıkla kullanabilecekler. İşte detaylar haberimizde…

Müjdeli haber ne?

Kredi kartı kullanımı son yıllarda hızla artışa geçmiş durumda. Türkiye’de geçim sıkıntısının artması ile birlikte insanlar kredi kartlarına başvuruyorlar. Kredi kartlarına o kadar çok başvuruda bulunan vatandaş var ki, artık neredeyse kredi kartı kullanmayan yok! Yargıtaydan emsal karar geldi. Kredi kartı olmayanlara müjde geliyor. Banka kartına sahip olan vatandaşlar o işlem için rahatlıkla kullanabilecekler.

Vatandaşlar yaşanan ekonomik kriz sürecinde geçinmek için kredi kartı başvurusunda bulunurken Yargıtay'dan emsal karar geldi. Kredi kartı olmayanlar müjdeli haber!  Kamu Denetçiliği Kurumu, kredi kartı kullanmayan ya da kullanmasına engel durumları bulunanlara maaş promosyonu kapsamındaki para puanlarının hesap kartları üzerinden yapılması yönünde tavsiye kararı verdi.

Kamu denetçiliği kurumu' nun (KDK) aldığı karara göre, Zonguldak'ta sağlık kuruluşunda çalışan kişiye, kredi kartını kullanımına engel durumu gerekçe gösterilerek maaş promosyonunun parçası olan para puanı ödenmedi. Para puanının ödenmesi adına yaptığı girişimler sonuçsuz kalan kişi KDK'ye başvurdu.

KDK tarafından alınan kararda şu ifadeler kullanıldı:

"Başvuranın iddiaları, idarenin açıklamaları, ilgili mevzuat hükümleri ile tüm dosya kapsamındaki bilgi ve belgeler birlikte değerlendirildiğinde başvurana promosyon tutarının bir parçası olan, 2023 yılı ocak ayında yüklenmesi gereken ve halihazırda kredi kartına sahip olan başvuranın kredi kartına para puan tutarının yüklenmemesi işleminin hukuka, hakkaniyete ve eşitlik ilkesine uygun olmadığı sonuç ve kanaatine varılmıştır."

 

SONRAKİ HABER