Köpeği kürekle vurarak öldüren kişi kim? Hakkında soruşturma başlatıldı mı?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir kişinin köpeğin kafasına kürek darbeleri indirerek öldürdüğü videoya tepki yağmaya devam ediyor. Vatandaşlar o kişinin kim olduğu ve hakkında soruşturma başlatılıp başlatılmadığını merak ediyor.

Köpeği kürekle vurarak öldüren kişi kim? Hakkında soruşturma başlatıldı mı?

KÖPEĞE KÜREKLİ VURAN KİŞİ KİM?

Konya Büyükşehir Belediyesi görüntüler ile ilgili açıklama yaparak videoda köpeğe vuran kişinin Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan bir görevli  olduğunu ve bu konuda gereken işlemlerin başlatıldığını açıklamasında yer verdi. Söz konusu soruşturma kapsamında 2 kişinin gözaltına alındığı da açıklama da yer aldı.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen bu korkunç olay sonrasında Belediye tarafından açıklama yapıldı. Açıklama şöyle; "Görüntülerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanması, bu süreçte, ilgili şube müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmasına karar verilip, olaya karışan işçilerin iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi. 

SONRAKİ HABER