Kısıklı'da açıklama yapmıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Külliye'de çok önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs seçim zaferinin ardından Külliye’de toplanan kalabalığa hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye'de toplanan vatandaşların rakamının 320 bin olduğunu belirtti ve önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kısıklı'da açıklama yapmıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Külliye'de çok önemli açıklamalar

Türkiye 28 Mayıs’ta sandığa gitti. Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrası Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener kameraların karşısına geçerek sonucu açıkladı. Bu doğrultuda sandıklardan çıkan oylar ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52.14 oy alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildiği bildirildi. İstanbul Üsküdar’da ilk konuşmasını yapan Erdoğan daha sonra Ankara’ya hareket etti ve Külliye'de vatandaşlara hitap etti.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Biz sizleri seviyoruz. 320 bin kişi şuan burada. Yolları söylemiyorum. Havalimanı'ndan bu yana gelen vatandaşları söylemiyorum. İnşallah Türkiye'nin yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Hazır mıyız. Seçimin ikinci turunda kayda değer bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandı. Seçimin gayri resmi sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığını görevini milletimiz 5 yıl daha bize verdi. Ülkeyi yönetme sorumluluğuna bizleri tekrar layık gören vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Gerek 14 Mayıs gerek 28 Mayıs'ta tercihini hangi parti ve hangi adaydan kullanırsa kullansın demokrasimize zenginlik kattınız. Türkiye'nin en önemli seçiminde milletimiz kararını Türkiye'nin Yüzyılı'ndan kullandı. Seçimin ilk turunda milletimiz Meclis'te çoğunluğu Cumhur İttifakı'na verildi. İkinci tur seçiminde Cumhurbaşkanı sonucu da netleşti. Bu sonucun başımızın üzerinde yeri vardır. Kazanan sadece biz değil, Türkiye'dir. Bugün kimse kaybetmedi, 85 milyon kazandı. Kimseye kırgın, küskün, kızgın ve öfkeli değiliz.

"TERÖRİST SELO'YU SERBEST BIRAKAMAZSIN"

Artık seçim dönemine ait konuşmaları geride bırakarak milli duruş ile birleşme günüdür. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Türkiye'nin gücü 85 milyondur. Hesap uzmanı değilim ben ama hesap uzmanı olanların hesabında bir yanlışlık var. 2018'de CHP'nin vekil sayısı 146'ydı. 2023 seçiminde 169 oldu. Ama burada kiralık vekiller var. 40 tane kiralık vekil. Yüzde 1 oy alanlara verdiler. 146'dan 129'a düştüler. Hangisi büyük. Bu vekil sayısını düşürenlerle 'Haydi' diyemezseniz.

Kandil'dekilerle onları arkaya alıp bir video çekebilirsiniz ama bu millet yutmuyor yutmadı da. Ne diyordu? Eğer Selo'yu dışarı çıkarmak istiyorsanız bana oy verecekseniz diyordu. Benim sevgili milletim ne dedi? Çünkü benim milletim iyi biliyor. Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bu terörist Selo'dur. Adaletin egemen olduğu Türkiye'de sen 51 kardeşimizin ölümüne neden olan Selo'yu istediğin gibi dışarı çıkaramazsın. Hele hele bizi m iktidarımızda böyle bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değildir. Bizim iktidarımızda adalet mümkün esasıdır.

Bugün rahmetli Menderes'in uğruna canını verdiği, demokrasi ve kalkınma hamlelerimizin en üst seviyeye ulaşma günüdür. Bugün Özal'ın büyük Türkiye hayalinin başlama günüdür. Bugün Erbakan'dan Türkeş'e davalarına aşkla milletin tüm adamlarının mücadelelerin gayesine ulaşma günüdür.

ENFLASYON VURGUSU

Artık tüm vaktimizi çalışmaya, eser üretmeye tamamı ile tahsis edeceğiz. Asrın felakatinin yaralarını sarmak önceliklerimizin en başında yer almayı sürdürecektir. Enflasyonun yol açtığı fiyat artışlarından kaynaklanan sıkıntıları gidermek, refah kayıplarını telafi etmek en acil konu başlığımızdır. Bunları çözmek bizim için zor değil. Enflasyon inecek göreceksiniz. Faiz indi, enflasyon da inecek. Onlar IMF'nin kapısında nöbet tutarlar.

SONRAKİ HABER