Kiraya zam yaptı! Polisler ev sahibini gözaltına aldı!

Uzun süredir kiracılar ve ev sahipleri arasındaki problemler gündeme geliyor. Ev sahiplerinin yüksek kira zamlarının ardından kiracıları ile yaşadığı problemlere bir yenisi daha eklendi.

Kiraya zam yaptı! Polisler ev sahibini gözaltına aldı!

Ev sahiplerinin kiralara gerçekleştirdiği fahiş zam oranları nedeni ile kiracılar ve ev sahipleri arasında çıkan sorunlar uzun süredir gündeme geliyor. Ev sahipleri mevcut kiracılarına yüksek oranda zam yapmak istiyor ve kiracılar bu durumu kabul etmiyor. Bu anlaşmazlık sonucunda farklı birçok olay her gün gündeme geliyor.

Ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile Adana'da yaşanan olaya polisler dahil oldu. Adana’da aylık 833 liraya kirada oturan bir kiracı, ev sahibinin kirayı 5 bin liraya çıkardığını öne sürdü ve kiracı ev sahibinden şikayetçi oldu.

KİRACISININ ELEKTRİĞİNİ VE SUYUNU KESTİ

Adana'nın İsmetpaşa Mahallesi’ne dört yıl önce taşınan kiracı A.K, 833 TL olan kira bedelinin, yıllık sözleşmesinin bitmesi ile ev sahibi tarafından aylık 5 bin liraya çıkartıldığını aynı zamanda, evden çıkmadığı için ev sahibinin elektrik ve suyu kapattığını öne sürerek poliste şikayetçi oldu. Kiracının ev sahibi için gerçekleştirdiği şikayet neticesini polisler ev sahibini gözaltına aldı. Kiracı, eşinin kendisine yirmi yıl önce terk ettiğini, evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşi ile yaşadığını, devletin verdiği aylık 6 bin TL yardım maaşı ile geçindiğini ve yıllık 60 bin TL olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

EV SAHİBİ HAKSIZ YERE GÖZALTINA ALINDIĞI AÇIKLADI

Kiraya zam yaptı! Polisler ev sahibini gözaltına aldı!

Kiracının şikayeti üzerine polisler ev sahibine gözaltına aldı. Ev sahibinin emniyetteki ifadesinde, elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki saatin de arızalandığını, kiracısını dört yıldır idare ettiğini ve yüksek kira bedeli istemediğini de söylediği öne sürüldü. Ev sahibi ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp birimine götürüldü. Ev sahibi basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin yalan olduğunu ve haksız yere gözaltına alındığını bildirdi. Gözaltına alınan ev sahibi sağlık kontrolünün ardından tekrar adliyeye götürüldü.

SONRAKİ HABER