Kimse beklemiyordu: O illerin sınırı değişiyor! Hepsi yeniden belirlenecek

Aktarılan son habere göre ülkemizde o illerin sınırlarının yeniden belirlenmesi için çalışmaların başladığı açıklandı. Çalışmalar sona erdiği zaman 3 ilin sınırları tamamen değişmiş olacak. İşte o iller ve yapılan çalışmalar hakkında son detaylar:

Kimse beklemiyordu: O illerin sınırı değişiyor! Hepsi yeniden belirlenecek

Ülkemizdeki bazı illerin sınırlarının yeniden belirlenmesi için çalışmaların başladığı duyuruldu. Sınırların yeniden belirlenmesi halinde il ve söz konusu ilçeler için yeni dönem başlamış olacak.

İLK ÇALIŞMALAR BU 3 İL İÇİN BAŞLADI

Konu ile ilgili Mülki İdari Sınırların Güncellenmesi ve Sayısallaştırılması Projesi hayata geçti. MİDAS olarak hayata geçirilen bu proje ilk olarak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ bölgelerinde uygulanacak. Hem köylerin hem de meraların idari sınırları netleşti. Çalışmalar için ilk adreslerin bu 3 bölge olduğu belirtildi.

Kimse beklemiyordu: O illerin sınırı değişiyor! Hepsi yeniden belirlenecek

YAPILAN ÇALIŞMALARIN ÖZETİ

Çalışma süreci, ilk aşamada kaymakamlık ve valilik arşivlerinin titizlikle taranmasıyla başladı. Bu sırada, hem köylerin hem de meraların idari sınırları daha net bir şekilde belirlendi. İdari sınırlara ait tüm belgeler özenle incelendi ve arşivler tek tek tarandı. Bütün bunların dışında, saha çalışmaları için ekipler görevlendirildiği ve sahada yerinde incelemelerin devam ettiği ortaya çıktı.

Neden çalışmaların Trakya Bölgesi’nde başladığı merak ediliyordu. Aktarılan son habere göre arazi koşullarının uygunluğu nedeniyle çalışmalar Trakya bölgesinden başlatıldı.

SONRAKİ HABER