Kastamonu merkeze 50-100 metre mesafede icradan satılık arsa ve 2 katlı ahşap ev!

Kastamonu merkeze 50 ila 100 metre kadar yakın bir mesafede bulunan arsa icra nedeniyle satılığa çıkarıldı. Arsa ve 2 katlı evi satın almak isteyen kişiler ise bu satışın detaylarını merak etmeye başladı.

Kastamonu merkeze 50-100 metre mesafede icradan satılık arsa ve 2 katlı ahşap ev!

Borçlarını belirli nedenlerden dolayı ödeyemeyen kişilerin mevcut mal varlığına icra yolu ile el konulabilmektedir. Bu el konulan mallar borcun karşılığı olarak icra ile satılmaktadır. Bu icra ile satılan yerlere bir yenisi daha eklendi. O şehirde bulunan 2 katlı ahşap ev be arsa icra ile yeni sahibini bulacak. İşte haberimizin detayında o arsa hakkında merak edilen her şey sizlerle...

Kastamonu'da icra nedeni ile satılan arsanın detayları

Kişilerin bireysel olarak yaşadığı ekonomik sıkıntıların sonucunda borcunu ödeyememesi mal varlığına el koyulması ile sonuçlanmaktadır. Bu mallar da kişilerin borçlarının yerine tahsis edilmek üzere icralık olmaktadır. İcradan dolayı satılan bir arsa haberi de Kastamonu'dan geldi. İnebolu ilçesi Camikebir Mahallesi Köroğlu Mevkii 398 Ada ile 6 Parsel sayılı arsanın tapu kayıtlarında arsa ve 2 katlı olan ahşap evin olup, ahşap yarı kâgir bina tekniği kullanılarak yapılmıştır.

Aynı zamanda yapılmış olan bu yapının ruhsatı maalesef bulunmamaktadır. Fakat yapı belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Arsanın bulunmuş olduğu yer ilçe merkezine 100 metrelik bir mesafededir. Arsa Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Merkezi, Bankalar ve işyerlerinin bulunmuş olduğu merkez konumuna da ortalama olarak 50-100 metrelik bir mesafededir. Arsaya sahip olmak isteyen kişilerin bu detaylarla birlikte merak ettiği her şey ilanın bizzat kendisinde anlatılmaktadır.

Arsanın tüm özellikleri

Kastamonu'da bulunan icralık arsanın yaklaşık değeri 765 bin 505 TL olarak belirlenmiştir. KDV oranı ise %18 olarak hesaplanmaktadır. Bunun yanında arsanın yüz ölçümü 165 metre kare olarak hesaplanarak kayıtlara geçmiştir. Birinci ve ikinci arttırma tarihleri de ilanın kendisinde bizzat bulunmaktadır. Arsa ile ilgilenen kişilerin ulaşması gereken ilan numarası ise şu şekildedir;

  •    ILN01802771
SONRAKİ HABER