Kahramanmaraş depreminde can kaybı sayısı 12 bini geçti! Yaralı sayısı da 63 bine yaklaştı

10 ilimizi etkileyen ve yıkımlara neden olan depremlerde can kaybı sayısının yükseldiği ifade edildi.

Kahramanmaraş depreminde can kaybı sayısı 12 bini geçti! Yaralı sayısı da 63 bine yaklaştı

AFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 km altında gerçekleşti. Saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Deprem başta Malatya, Gaziantep Diyarbakır, Adıyaman olmak üzere birçok kentten hissedildi ve yıkımlard enkazlarda ekiplerin çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

CAN KAYBI SAYISI  ARTTI

AFAD'ın verilerine göre 6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiği belirtilerek AFAD, saat 03.00 itibariyle can kaybının 12 bin 391'e, yaralı sayının 62 bin 914'e yükseldiği paylaşıldı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Deprem bölgesine giden ve çalışmalar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Biz vatandaşlarımızın asla sokakta kalmasına müsaade edemeyiz. Antalya, Alanya, Mersin gibi illerimizde otellerle görüşmelerimizi yaptık. Buralardaki otellerde kalma arzusunu ortaya koyan vatandaşlarımız varsa, biz vatandaşlarımızı bu otellere yerleştirmeye hazırız"

SONRAKİ HABER