Kaçmaya çalışan terörist yakalandı! Terör örgütüne operasyon düzenlendi

Mersin'de terör örgütü PKK/KCK'ya operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 18 şahıs yakalandı. Polisler söz konusu adreslerde arama yapmaya devam ediyor. Operasyon sırasında kaçmaya çalışan terörist ise yaka paça yakalandı.

Kaçmaya çalışan terörist yakalandı! Terör örgütüne operasyon düzenlendi

Son dakika bilgisine göre Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri alınan istihbarat sonucunda Mersin'de söz konusu adreslere operasyon düzenledi. 

Türkiye'nin yurt içinde ve yurt dışında yapılan başarılı operasyonlarını itibarsızlaştırmak amacıyla terör örgütünün yaptığı faaliyetlere yönelik övgü ve destek haberleri yayan ve paylaşım yaparak bunu duyuran  terör örgütünün gençlik yapılanmasında bulunan önceki yıllarda da kentlerde ve sokaklarda eylem faaliyetleri yapan ayrıca kamu kurum ve kuruluş binalarına, güvenlik güçlerine yönelik olarak yapılan EYP’li, molotof kokteylli, taşlı, sopalı saldırılarda bulunmuş olan teröristler belirlendi. Söz konusu bu operasyonla18 şüpheli belirlendi. Bu sabah erken saatlerde operasyonu gerçekleştiren ekipler Özel Harekat polisleriyle birlikte söz konusu adreslere şafak operasyonu düzenledi. Mersin'in merkez Akdeniz ilçesine bağlı Siteler Mahallesi'nde bulunan bir adrese giden polis ekiplerini fark eden şüpheli bir kadın ise evin arkasındaki camdan atlayıp kaçmaya çalıştı. Bunu fark eden polis ekipleri ise şüpheliyi yakaladı. 

SONRAKİ HABER