Kabinedeki Bakanlar değişiyor! İbrahim Kalın açıkladı: Daha dinamik ekip diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın bu akşam Biden ile görüşeceğini belirtti. Ayrıca Kalın açıklamalarında Kabine değişikliği hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Kabinedeki Bakanlar değişiyor! İbrahim Kalın açıkladı: Daha dinamik ekip diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme, ilişkin yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya liderleri ile bir dizi görüşme yapacağını açıklarken ilk görüşmenin bu akşam ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleşeceğini belirtti. İbrahim Kalın A Haber'e önemli değerlendirmelerde bulundu.

KABİNE DEĞERLENDİRMESİ

Kabine Değişikliği hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kalın Mehmet Şimşek hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İbrahim Kalın açıklamalarında Kabinede olur olmaz ama Mehmet Şimşek'in ekonomi konusunda katkı vermeye devam edeceğini paylaştı.

YAPILAN AÇIKLAMA 

İbrahim Kalın'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

İsim kompozisyonu her şekilde olabilir. Yeni millette karşılığı olan, Türkiye Yüzyılı'na yakışır genç dinamik bir Kabine kuracağını Cumhurbaşkanımız söylemişti. Şimşek bu sürece makamdan ayrı her zaman destek vereceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde daha da şekillenir. Kabinede olur olmaz ama Mehmet Bey bizim ekonomi politikalarımıza katkı vermeye devam edecek.

Obama döneminden beri 2 tane temel problemimiz var. YPG/PYD'ye verilen destek ve FETÖ meselesi. Bu iki konuda geri adım atmamız söz konusu değil. Irak olabilir Suriye olabilir, Balkanlarda saklanan bilmem ne hücresi olabilir. Biz kararlı mücadelemizi vermeye devam edeceğiz.

SONRAKİ HABER