İzmir Karşıyaka'da Şok Eden Saldırı: Demir Sopalarla 3 Genç Ağır Yaralı

İzmir Karşıyaka'da Şok Eden Saldırı: Demir Sopalarla 3 Genç Ağır Yaralı
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşanan şiddetli saldırı sonucu 3 genç ağır yaralandı. Polis, 6 şüpheliyi yakalarken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İzmir’in Karşıyaka ilçesi, dün gece yaşanan vahşi saldırı ile sarsıldı. Bostanlı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, üç genç, demir sopalarla silahlı bir grup tarafından ağır şekilde darp edildi. Bu korkunç saldırı, bir kafenin önünde gerçekleşirken, tanık olan vatandaşlar dehşet içinde kaldı.

Olay, saat 22.00 sularında başladı. İddialara göre, U.K. (23), O.S. (23) ve M.Y. (22) isimli gençler, arkadaşlarıyla kafede zaman geçirirken, aniden yanlarına yaklaşan yedi kişilik bir grup tarafından saldırıya uğradı. Bu grup, ellerinde demir sopalarla gençlere öylesine vurdu ki, bir tanesinin başı ciddi şekilde yaralandı.

Polis, hızlı bir şekilde olaya müdahale ederek, saldırganlardan altısını gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında suça sürüklenen çocuklar da bulunmakta. İl Emniyet Müdürlüğü, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri koordineli bir çalışma yürüterek, kalan şüphelilerin tespiti için geniş çaplı bir operasyon başlattı. Olayla ilgili detaylı kamera incelemeleri ve saha araştırmaları sürdürülüyor.

İzmir Valiliği, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, gençlerin Bornova ilçesinden gelerek Bostanlı’da gezmek amacıyla bulunduklarını ve yaşanan tartışmanın ardından bu feci saldırıya uğradıklarını belirtti. Açıklamada ayrıca, olayın ardından derhal başlatılan adli tahkikatın da devam ettiğine dikkat çekildi.

Hastaneye kaldırılan gençlerden U.K.'nin durumunun ciddiyetini koruduğu, diğerlerinin ise tedavilerine devam edildiği belirtiliyor.