İYİ Parti’de son dakika: Seçim bitti, Meral Akşener harekete geçti

2023 seçimlerinin bitmesi ile birlikte kazanan taraf belli oldu. Seçimlerde istediği sonucu alamayan Millet İttifakı’nda sıcak saatler başladı. 2018 seçimine kıyasla oy oranını arttıramayan İYİ Parti’de bu durumun nedeni araştırılmak için toplantılar başladı.

İYİ Parti’de son dakika: Seçim bitti, Meral Akşener harekete geçti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında önemli toplantılar yapılmaya başlandı. Akşener, başkanlığında toplanan İYİ Parti Üst Kurulu, seçimlerde çıkan sonucu değerlendirmek için toplantılar yapıyor.

TOPLANTILAR BAŞLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim sonuçlarını değerlendirmek için kurmayları ile toplantılara başladı. Akşener’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda seçim sonuçları değerlendirilecek ve aynı zamanda 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacak Genel Başkan ve Genel İdare Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin de seçileceği ve tüzük değişikliğinin yapılacağı 3. Olağan Kurultaya hazırlık çalışmaları ele alınacak.

TOPLANTILAR SAAT 11.30’DA BAŞLADI

Sözcü muhabiri Togay Altın İYİ Parti’de gelişmeleri şu sözlerle anlattı:

İYİ Parti üst kurulu seçimlerin ardından sandıklardan çıkan sonucu değerlendirmek için bugün bir dizi toplantı gerçekleştiriyor. Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti, seçim sonrası Başkanlık Divanı’nı seçim stratejisi gündemiyle topladı. Parti Genel Merkezi’ndeki toplantılar saat 11.30 itibarıyla başladı.

İYİ Parti’de ilk olarak Başkanlık Divanı toplandı sonrasında da Genel İstişare Kurulu üyeleriyle bir araya gelindi. Başkanlık Divanı’na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlık ederken divanda Millet İttifakı’nın seçim boyunca yürüttüğü stratejinin artıları ve eksileri enine boyuna masaya yatırıldı.

BİR ÖNCEKİ SEÇİME GÖRE NEDEN YÜKSELİŞ SAĞLANAMADI?

28 Mayıs’taki seçimin ardından Akşener düzenlediği basın toplantısında bazı açıklamalarda bulunarak bugünkü toplantılara işaret etmişti. Bu kapsamda gerçekleştirilen toplantılarda öncelikli olarak İYİ Parti’nin milletvekili seçimlerinde aldığı oyda bir önceki seçime göre yükseliş sağlanamamasının sebepleri tartışılıyor.

Akşener başkanlık divanı üyelerinin bu konudaki görüşlerini aldı. Yapılan her iki toplantıda da eksiklikler belirlenmeye çalışılıyor. Yerel seçime giden süreçte İYİ Parti politikalarının nasıl şekillenmesi gerektiğine yönelik de görüş alışverişi yapılıyor. Başkanlık Divanı toplantısının ardından geçildi Genel İstişare Toplantısı’na bir araya geldi üyeler. Akşener de genel idare üyelerine hem seçim sonucuna hem de ittifak ile atılan adımlarla ilgili görüşlerini dinliyor ve önümüzdeki döneme dair de onların önerilerini alıyor.

TOPLANTILAR SONRASINDA YOL HARİTASI BELLİ OLACAK

İYİ Parti’nin bundan sonraki yol haritası bugünkü ve tabi daha sonra eklenecek olan toplantılar sonrasında belli olacak. İttifaka ilişkin kararların da ittifak ortakları ile birlikte verileceğinin altı çiziliyor.

SONRAKİ HABER