İtiraf gibi açıklama: Sinan Oğan’ın niye Erdoğan’a destek verdiğini açıkladı! Herkes şoke oldu

14 Mayıs seçimlerinden sonra dağılan ATA İttifakı’nın ortaklarından olan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den şaşırtan açıklamalar geldi. Dün Sinan Oğan’ın Erdoğan’ı desteklemesinin altındaki nedeni söyleyen Öz’ün açıklamaları haberimizde..

İtiraf gibi açıklama: Sinan Oğan’ın niye Erdoğan’a destek verdiğini açıkladı! Herkes şoke oldu

Vecdet Öz, yaptığı açıklamasında Sinan Oğan’ın, Erdoğan’ı desteklemesinin arka planındaki amacın makam elde etme olduğunu belirtti. Öz, son olarak ittifakı dağıtan toplantıda Oğan'ın "Bizim oylarımızdan az bir bölümü bile onların tekrar iktidara gelmesini sağlayacak. Orada yönetim kadrosunda da olabiliriz, yönetim içinde de olabiliriz" dediğini iddia etti.

MAKAM ELDE ETMEK İÇİN DESTEK VERDİĞİNİ İDDİA ETTİ

14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5,17 oranında oy olan Sinan Oğan’ın ikinci tur kararına ilişkin Vecdet Öz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Oğan’ın makam elde etmek için bu kararı aldığını belirtti.

“BİZ MUHALEFETİZ, BİR MAKAM VERİYOR DİYE Mİ TERCİH EDECEĞİZ?”

Sinan Oğan ile aralarındaki bir konuşmayı aktaran Öz, şunları söyledi:

"Ben sebebini sordum. Bana 'Hocam, yüzde 49 buçuk aldı AK Parti. Biz destek verirsek seçilme ihtimali yüksek. Bizim oylarımızdan az bir bölümü bile onların tekrar iktidara gelmesini sağlayacak. Orada yönetim kadrosunda da olabiliriz, yönetim içinde de olabiliriz' dedi. Ben de 'Biz AK Parti karşıtlığı üzerinden siyaset yapıyoruz. Biz muhalefetiz. Bir makam veriyor diye mi tercih edeceğiz? Benim siyasi ahlakıma uygun değil' dedim."

"HÜDA-PAR İLE BİR ÜLKÜCÜ SEÇMENİ AYNI SANDIĞA KESSEN GÖTÜREMEZSİN DEDİ"

Sinan Oğan'a Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı nedeniyle tepki gösteren Öz, "Sinan Oğan Bey geçmişte 'HÜDA-PAR ile bir ülkücü seçmeni aynı sandığa kessen götüremezsin' dedi. 15 gün sonra ne değişti? Gaffar Okkan'ın, Konca Kuriş'in kemikleri sızlamaz mı? Sinan Oğan nasıl bunun hesabını verecek?" diye sordu.

"ÜLKENİN GELDİĞİ DURUM BÖYLE İLKESİZ SİYASET YÜZÜNDENDİR"

Makam hesabı yaparak yola çıkmadıklarını belirten Öz, "Siyaset ilkeli yapılmak zorunda, etik olmak zorunda. Ülkenin geldiği durum böyle ilkesiz siyaset yüzündendir" dedi.

“ŞİMDİ SİNAN OĞAN 2 MİLYON 800 BİN SEÇMENİN YÜZÜNE NASIL BAKACAK?”

"Şimdi Sinan Oğan 2 milyon 800 bin seçmenin yüzüne nasıl bakacak? O seçmen Sinan Oğan'a AK Parti'ye gitsin diye mi oy verdi?" diye soran Öz, "Bu seçmen Sinan Oğan'a oy vermedi. Ümit Özdağ'a da, bana da oy vermedi. Tepki oyudur bu. Bizim söylemlerimize oy verdiler" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER