İstifa etmesi bekleniyordu! Kemal Kılıçdaroğlu beklenen açklamayı yaptı: Adil olmayan seçim süreci vurgusu yaptı

28 Mayıs cumhurbaşkanı 2. tur seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52.10'unu alarak kazandığı belirtildi. Kılıçdaroğlu'ndan istifa bekleniyordu ancak beklenen olmadı.

İstifa etmesi bekleniyordu! Kemal Kılıçdaroğlu beklenen açklamayı yaptı: Adil olmayan seçim süreci

28 Mayıs cumhurbaşkanı 2. tur seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52.10'unu alarak kazandı belirtilerek Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI 

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"Sevgili halkım hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim. Milyonlarca göçmenin gelip de sizin ikinci sınıf olmanıza susamazdım. Evlatlarımız işsiz, güçsüz hayata tutunmaya çalışırken onların haklarının yenmesine müsaade edemezdim. Hakkari'den Edirne'ye Sinop'tan Hatay'a hepimiz bir aileyiz.

"MÜCADELE EDECEĞİM"

Her gün her şeye zam gelirken benim halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedi. Ben bir kardeşiniz, bir dostunuz, bir evladınız her şeyden önce bu toprakların insanı olarak hakkınız için hukukunuz için bolluk bereket içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim.

Şimdi sizlerden bir ricam var. Kendiniz için, evlatlarınız için, esnaf kardeşleriniz için demokrasi mücadelesi sürdürmeye destek verin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık.

Sevgili halkım, hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, yummadım. Milyonlara göçmenin gelip de sizin ikinci sınıf vatandaş olmasına göz yumamazdım, yummadım.

Evlatları işsiz, hayata tutunmaya çalışırken onların sizin hakkınızı yemenize müsaade edemezdim, etmedim. Esnafın borç içinde olmasına gönlüm razı gelemezdi, gelmedi. Her gün her şeye zam gelirken, halkın dolabının boş olmasına gönlüm razı gelemezdi, gelmedi.

"MÜCADELE VERMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Mücadele veremeye devam ettim etmeye de devam edeceğim. Demokrasi mücadelesi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu ahlak ve hukuk dışı baskısına boyun eğmeden mücadele eden genel başkanlarımıza ve seçmenlerimize yürekten teşekkür ederim.

Bu seçimde halkın otoriter bir yönetim bir yönetimi değiştirme iradesi ortaya çıkmıştır. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşkın vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor. Buradayız.

SONRAKİ HABER