İşte Türkiye'nin en pahalı otomobili ve ona karşı olan rağbet! Sevenleri sıra bekliyorlar!

Ekonomik şartları zorladığımız şu günlerde kimisi yok diye dert yanıyor kimisi de har vurup harman savuruyor. Otomobil alım satımlarında yüksek fiyatlar vatandaşı yorarken, durum lüks araçlarda çok daha farklı ilerliyor.

İşte Türkiye'nin en pahalı otomobili ve ona karşı olan rağbet! Sevenleri sıra bekliyorlar!

Lüks araçlarda geçtiğimiz yıla oranla ilk 10 ay içerisinde %35 artış görüldü. Türkiye'deki en pahalı araç fiyatı ise duyanların dudağını uçuklattı. İşte Türkiye'deki en pahalı araç fiyatı…

Lüks araçlara yönelim oldukça fazla! 

Otomobil piyasasında hareketlilik devam ederken yüksek fiyatlardan dert yakınan vatandaşın yanı sıra lüks araçlara yönelen kişilerde dikkat çekiyor. Lüks Otomobil Satış Müdürü Bülent Özgan, geçtiğimiz yıla göre ilk 10 ayda %35 artış olduğunu ifade etti. “Parası olan sıra bekliyor” sözleri ile dikkat çeken Özgan, Türkiye'de 22 milyon TL'lik fiyatıyla en pahalı araç olarak görülen o modelde 20'den fazla kişinin sırada beklediğini aktardı.

10 Ayda %35 Arttı

Otomobil piyasasındaki yüksek fiyatlar dikkat çekerken özellikle ikinci el araç fiyatlarındaki artış ve nakit sıkıntısı süreci de durağan bir şekilde ilerletiyor. Tüm bunların aksine lüks araç satışlarında görülen tablo ise herkesi şaşırtıyor. Geçtiğimiz yıla oranla ilk 10 ayda %35 oranında artış gösteren lüks otomobil satışlarında tek bir markada bile yüzlerce kişinin pahalı modeller için sıra beklediği görülmektedir.

Tam tamına 22 milyona araç alıyorlar

Türkiye'de satışa çıkarılan ve bulması oldukça zor olan lüks araçlar dikkat çekerken fiyatı ise dudak uçuklatan o araç, 22 milyon TL'ye kadar yükselen lüks E-SUV model araç için 20'den fazla kişinin adını listeye yazdırdığı ve sırada olduğu ifade edildi.
2022 yılında tek bir lüks markada 13.795 adet araç satıldığını dile getiren Lüks Otomobil Satış Müdürü Bülent Özgan, FOX Haber'e yaptığı açıklamada 2023 yılının ilk 10 ayında bu rakamın 18 bin 623'e ulaştığını aktardı.
Ve bu rakamar halen yükselmeye devam edecek
Özgan, "'Yok' dediğimizde, 'Hiç mi yok?' sorusuyla karşılaşıyoruz" dedi. Piyasada satışta olan söz konusu lüks aracın tedariğinin arttığına dikkat çeken Özkan, lüks otomobillere olan talebin yıl sonuna kadar artış göstereceğinin altını çizdi.

SONRAKİ HABER