İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Bu geceden itibaren başlıyor: Günlerce devam edecek

İstanbul'da yaşayanlara son dakika duyurusu yapıldı ve bu geceden itibaren başlayacağı ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği ifade edildi.

İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Bu geceden itibaren başlıyor: Günlerce devam edecek

Türkiye’nin batı bölgeleri, bugünden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, batıdaki yerel sağanaklarla birlikte sıcaklıklar 4-5 derece azalacak. Yağışların en çok etkili olacağı yerlerden biri de İstanbul olacak. İstanbul’da şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Bu durum, hem trafik hem de sel gibi olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) vatandaşlara uyarı yapıldı.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR 

AKOM’un yaptığı açıklamaya göre, gece saatlerinden sonra Anadolu yakası ağırlıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı bugün 27 derece civarında seyredecek. AKOM, yağış nedeniyle meydana gelebilecek su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım düşmesi ve sel gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

HAFTA SONU DA DEVAM EDECEK

Yağışlı hava, yarın da devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, yarın İstanbul’da hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Sabah saatlerinde Anadolu yakasında yerel sağanak ve gök gürültülü yağmur geçişleri görülecek. Hava sıcaklığı 24 dereceye kadar düşecek. Yağışlar, hafta sonu da aralıklarla devam edecek.

Batı bölgelerindeki yağışlı hava, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkları düşürecek. Ancak yağışlar, aynı zamanda bazı sorunlara da yol açabilecek. Bu nedenle, vatandaşların meteorolojik uyarılara dikkat etmesi ve gerekli önlemleri alması gerekiyor.

SONRAKİ HABER