İstanbul'da şiddetli kar yağışı olacak! Meteoroloji tarih verdi: O güne kadar hazırlıklı olun

Hafta sonu birden soğuyan havanın etkisiyle İstanbullular kar sürprizi yaşarken Meteoroloji'den çok önemli bir açıklama daha geldi. Bu açıklamaya göre şiddetli kar yağışı beklendiği bildirildi.

İstanbul'da şiddetli kar yağışı olacak! Meteoroloji tarih verdi: O güne kadar hazırlıklı olun

İstanbullular, hafta sonu aniden düşen sıcaklıkların etkisiyle beklenmedik bir kar sürpriziyle karşılaştı. İstanbul'a, son 7 yılın ilk kasım ayı karı düştü. Mega kentte kısa süren bu kar yağışı, genellikle aralık ayından itibaren görülen karın kasım ayında düşmesiyle dikkat çekti. İstanbul'un çeşitli bölgelerinde etkili olan kar yağışı, özellikle Pendik, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Kartal, Silivri, Çatalca, Başakşehir gibi yüksek kesimlerde hissedildi.

İSTANBUL'DAN KAR'DAN NASİBİNİ ALACAK 

Ancak, bu kısa süreli kar yağışının ardından sıcaklıkların yeniden mevsim normallerine yükseldiği gözlendi. Çarşamba gününden itibaren ise sıcaklıkların normallerin üzerine çıkması bekleniyor. Ancak, Meteoroloji'nin paylaştığı haritaya göre, İstanbul'u bir başka kar yağışı daha bekliyor. Pazar günü için hazırlanan haritada, yurdun birçok bölgesini kapsayan kar simgesi, İstanbul'un da bu etkiden nasibini alacağını gösteriyor.

PAZAR GÜNÜ KAR GELİYOR

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların ardından İstanbul, yeni bir karlı güne hazırlanıyor. Hafta sonundaki kar yağışının ardından yaşanan sıcaklık artışı, kısa bir süreliğine yaşanan beyaz örtüyü eritti. Ancak, pazar günü beklenen kar yağışıyla birlikte İstanbul'lular bir kez daha kar manzarasıyla karşılaşacak.

SONRAKİ HABER