İstanbul'da çok büyük fırtına bekleniyor! 120 km hızla olması bekleniyor

Beklenen uyarı geldi. Meteoroloji mühendisi tarafından yapılan açıklama ile birlikte İstanbul'a kar yağması beklenirken aynı zamanda şiddetli fırtına olacağı ifade edildi. Fırtına konuşunda yapılan açıklamaya göre 80 ile 120 km arasında olacağı ve şiddetinin yüksek olduğu ifade edildi.

İstanbul'da çok büyük fırtına bekleniyor! 120 km hızla olması bekleniyor

Gerçekleşen açıklama ile birlikte İstanbul valisi tarafından sosyal medya alanında bilgi verildi. Aynı zamanda Avrupa yakasında yer alan fırtına hızının 100 km olacağı ifade edildi. Bu doğrultuda ulaşımda aksama olabileceği düşünüyor. Bununla birlikte oluşan lodos durumuna karşı deniz seyahatlerinin iptal edilmesi bekleniyor. Lodos durumu konusunda vatandaşların İstanbul seyahat web sitesini ederek yeterli bilgiye ulaşılabileceği söylendi.

Tehlikeli fırtına uyarısı geldi!

Gerçekleşecek olan uyarıyı ile birlikte pazartesi günü İstanbul içerisinde yağış uyarısı meydana geldi. Dışarı da çok fazla durulmaması önerilirken gözler okulların tatil olup olamayacağına döndü. Herkesin hazırlıklı olması beklenirken olumsuz sonuçlar olabileceği belirtilmekte. Lodosun yenisi ve seferleri hakkında detaylı bir açıklama yapılırken Avcılar ve Bakırköy, Kadıköy gibi illerde seferlerin hava nedeniyle yapılamayacağı ifade edildi. Aynı zamanda adalara gerçekleşen vapur seferlerinin de duracağı belirtildi.. Lodos durumunun ise İstanbul şehir hatları sayfasından öğrenmesinin mümkün olduğu ifade edildi.

Vali uyarı verdi

İstanbul valisi üzerinden sosyal medyada açıklama gerçekleştirildi. Meteorolojik olarak belirtilen ifadelere göre ise pazar günü içerisinde İstanbul’da büyük bir fırtına oluşacak. Rüzgârın kilometrede 60-80 km olarak Avrupa yakası içerisinde oluşmasını beklenirken tam fırtınanın ise 80 ile 100 km şeklinde esme meydana gelecek. Ulaşım esnasında büyük bir dikkat gösterilmesi gerekiyor.

Vali tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte pek çok çocuk kar tatili heyecanı yaşamaya başladı. Soğuk havaların iyice gelişmesi kar ve yağmur durumlarını artış göstermesi ve son olarak bu uyarı ile birlikte İstanbul’un ulaşım konusunda büyük bir zorluk yaşayıcı ifade ediliyor. Ancak henüz vali ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tatili konusunda açıklama gerçekleşmedi. İlerleyen günlerde ise bu konuda açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olmakta.

SONRAKİ HABER