İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çok sayıda il için alarm verildi! Herkes önlemini mutlaka alsın

Hava durumu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldu. Yapılan açıklamada birçok şehirde alarm verildiği bildirildi.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çok sayıda il için alarm verildi! Herkes önlemini mutlaka alsın

Türkiye genelinde etkili olan sağanak ve kar yağışı, birçok kentte hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonucunda, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) 31 il için meteorolojik uyarıda bulunarak, 15 il için turuncu, 16 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.

TURUNCU KOD 

Turuncu kod ile uyarılan iller şunlardır: Adıyaman, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hakkari, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak ve Zonguldak.

SARI KOD 

Sarı kod ile uyarılan iller ise şunlardır: Ağrı, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bursa, Elazığ, Erzurum, Kars, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Siirt ve Yalova.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Taksim Meydanı'nda lapa lapa yağan kar, şehirde beyaz bir örtü oluşturdu. Aynı zamanda Ankara'nın yüksek kesimlerinde de kar yağışı görüldü, araçlar ve çatılar beyazla kaplandı.

Öte yandan, Zonguldak'ta bir yük gemisi karaya oturdu ve büyük dalgalar nedeniyle ikiye parçalandı. Gemide bulunan 13 mürettebat tahliye edildi. Kocaeli'de ise yoğun kar yağışı TEM Otoyolu'nda ulaşımı aksattı.

SONRAKİ HABER