İstanbul Havalimanı’na iki ödül birden! İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi on havalimanı listesinde!

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA tarafından bir açıklama. Yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın 2023 yılında iki ödüle layık görüldüğü bildirildi. 2023’te İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi on havalimanı listesinde altıncı sıraya yükseldi.

İstanbul Havalimanı’na iki ödül birden! İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi on havalimanı listesinde

İstanbul Havalimanı, Dünya Havalimanları Ödülleri 2023’te, Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödüllerine layık görüldü. İngiltere merkezli havacılık derecelendirme kuruluşu olan Skytrax tarafından düzenlenen Dünya Havalimanları Ödülleri 2023’te İstanbul Havalimanı iki ödüle sahip oldu.

İGA tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul Havalimanı, daha önce de birçok kez ödüle layık görülmüş ve dünyanın en iyi on havalimanındaki sekizinciliğinden, altıncılığa yükseldi. Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden biri olan İGA İstanbul Havalimanı, 15 Mart 2023 tarihinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da Passenger Terminal EXPO’da Skytrax’ın organize ettiği Dünya Havalimanları Ödülleri 2023’te iki ödülün sahibi oldu.

DÜNYANIN EN İYİ HAVALİMANI SEÇİLDİ

İstanbul Havalimanı’na iki ödül birden! İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi on havalimanı listesinde!

İstanbul Havalimanı, 15 Mart 2023 tarihinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da Passenger Terminal EXPO’da Skytrax’ın organize ettiği Dünya Havalimanları Ödülleri 2023’te Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödüllerine sahip oldu. Aynı zamanda İstanbul Havalimanı, 60 milyon üzeri yolcu kategorisinde de Dünyanın En İyi Havalimanı oldu.

PANDEMİDEN SONRA SEVİNDİRİCİ HABER

Skytrax CEO’su Edward Plaisted, iki ayrı ödüle sahip olan İstanbul Havalimanı’nın başarısını tebrik etti ve şu açıklamalarda bulundu; ‘’Geçtiğimiz birkaç yıl, dünya çapındaki havalimanları için son derece zorlu geçti. Kovid-19 pandemisinden uzaklaşırken, yolcu sayılarının normale dönmesi ve İGA İstanbul Havalimanı’nın müşterileri tarafından lider bir havalimanı olarak tanınması sevindirici.’’ İki ödüle layık görülen İstanbul Havalimanı, kullanıcı oyları neticesinde belirlendi.

SONRAKİ HABER