İslam Memiş’ten yatırımcılara yeni uyarı geldi! Altını nereden almalıyız?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara seslendi. Altın yatırımcılarına seslenen Memiş, altınının o yerlerden alınması konusunda tavsiyelerini dile getirdi. İslam Memiş, uygun altın almak için formüllerini açıkladı.

İslam Memiş’ten yatırımcılara yeni uyarı geldi! Altını nereden almalıyız?

Gündemde sık sık piyasalar hakkında açıklamalarıyla adından söz ettiren İslam Memiş, bu sefer de altın yatırımcılarına uyarılarda bulundu. Uygun fiyata altın almak için formüllerini aktaran İslam Memiş, açıklamalarıyla dikkat çekti. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

İslam Memiş’ten altın yorumu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Kullanışlı bir yatırım aracı olarak görülen sertifikalı altın alım satım işlemlerinde komisyon ödeme gibi ek masraf söz konusu olmuyor. Yüzde sıfır stopaj fırsatı sunmasının yanı sıra kolay saklanabilir ve kullanıcı dostu özelliği ile uzmanlar tarafından öneriliyor.

Altın madenden çıkarıldığında saf hali ile satışa sunulabiliyor. Som altın henüz işlenmemiş hali ile çok daha ucuz bir fiyata alınabiliyor. Ancak bu şekilde almak için kilo ile satın almanız gerekir. Som altın satın aldıktan sonra kuyumcularla anlaşarak bunları işleyebilir ve kar elde edebilirsiniz. Öte yandan İstanbul Kapalıçarşı, İstanbul Harem, Altın madenciliği yapan şirketlerden som altın ve İnternet e-ticaret sitelerinden toptan altın alınabiliyor. Bu gibi alımlarda altının miktarına göre indirimli fiyatlar uygulanabiliyor."İslam Memiş’ten yatırımcılara yeni uyarı geldi! Altını nereden almalıyız?

Altın nereden alınmalı?

İslam Memiş açıklamalarının devamında; “Hurda altın diğerlerine göre çok daha uyguna satın alınabilen bir tür. Bunun nedeni ise henüz işçiliğin uygulanmamış olması, Vatandaşların kuyumculara sattıkları altın hurda fiyatından satın alınarak atölyelerde yeniden işlenir” ifadelerini kullandı.

Altını bankadan mı ya da kuyumcudan mı alınmalı sorusunu cevaplayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş; “Bankadan ya da kuyumcudan altın almaya karar vermek için yatırım süresi dikkate alınıyor. Eğer uzun vadeli bir yatırım düşünülüyorsa bunun için kuyumcu tercih edilir. Ancak alım satım yapılacaksa bankadan almak daha karlı olur” dedi.

Not: Anlatılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

SONRAKİ HABER