İslam Memiş’ten piyasa yorumu! “Alan her zaman kazanıyor”

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalardaki hareketliliğin ardından değerlendirmelerini aktardı. Haftalık değerlendirmeler yapan Memiş, videosunu YouTube üzerinden yayınladı. Peki, İslam Memiş’in piyasa yorumu ne oldu?

İslam Memiş’ten piyasa yorumu! “Alan her zaman kazanıyor”

Piyasalar hakkındaki yorumlarıyla adından sık sık söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ve ons altın ile ilgili değerlendirmelerini aktardı. İslam Memiş; “Geçen hafta altın düşüyor diye üzülenler bugünkü fiyatı görünce ağzı açık kaldı” ifadelerini kullandı.

Gram altın yorumu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son zamanlarda rekor artış yaşayan ons ve gram altın ile ilgili değerlendirmelerini aktardı. Konuyla ilgili: “1162 lira gram altın ekranlarda, serbest piyasalarda 1177-82 lira seviyesinde. Serbest piyasalarla ekran arasında 20-25 lira makas aralığı var. 1186,5’e kadar yükseldi. Tüm zamanların rekoru hızlıca test edildi. Geçen hafta altın düşüyor diye üzülenler bugünkü fiyatı görünce ağzı açık kaldı. Alan her zaman kazanıyor, sabreden kazanıyor. Gram altın tarafında 1,85’lik değer artışı ile haftanın ilk günün tamamladık” şeklinde konuştu.

“2000 dolar üzeri kırıldıktan sonra yükselişler başladı diyebileceğiz”

Gram altın ile ilgili yorumlarını dile getiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ons altın ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“1805 seviyesindeydi altın ons fiyatı. Elinde dolar tutanlara bedava demiştik. Evet, buradan tekrar hızlı bir tepki alımı geldi. 100 dolarlık bir artış oldu geçen hafta ile bu hafta arasında. Şu anda 1907 dolar seviyesinde. Hem ons altında hem de gram altındaki yol haritamızda değişiklik yok. 1450’yi kırdıktan sonra gram altında 1550 seviyesini beklemeye devam ediyoruz. Bugünkü yükselişlere de aslında yükseliş ve rekor demiyoruz. Bizim rekorlarımız 1280 lira seviyesini kırdıktan sonra başlayacak. Ons altında da 2000 dolar üzeri kırıldıktan sonra yükselişler başladı diyebileceğiz” dedi.

SONRAKİ HABER