IO Interactive İstanbul ofisini açtı! Hitman’ın yaratıcıları İstanbul için iş ilanı yayınladı!

Efsane oyunlar arasındaki Hitman serisinin geliştiricisi İstanbul ofisini açtı. İstanbul’daki ofisin Orta Doğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline getirilmesi planlanıyor. IO Interactive İstanbul ofisi için iş ilanı yayınladı.

IO Interactive İstanbul ofisini açtı! Hitman’ın yaratıcıları İstanbul için iş ilanı yayınladı!

IO Interactive, 1998 yılında kurulmuş ve 2000 yılında Hitman’i piyasaya sürmüştü. Efsane oyunlar arasında yer alan Hitman serisi, oyun versiyonunun ardından roman serisi ve son olarak bir film ile hayranlarının karşısına çıkmıştı.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Hitman, IO Interactive tarafından hayata geçirilmişti. IO Interactive İstanbul ofisini açarak bu ofisin, Orta Doğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline gelmesini planlıyor. IO Interactive İstanbul ofisi için iş ilanları yayınladı ve artık İstanbul stüdyosunun açıldığını takipçilerine duyurdu.

DANİMARKALI ŞİRKET İSTANBUL’DA

Danimarka merkezli şirket ve efsane oyunun yaratıcısı IO Interactive, İstanbul ofisini açtı. IO Interactive’in Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı; ‘’Devem eden büyümemizin bir parçası olarak İstanbul’da yeni bir stüdyonun açılışını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Gelişen teknoloji ile tutkulu, gelişime odaklanmış ve teknik açıdan yaratıcı yeteneklerle dolu bir bölge olarak İstanbul’u belirledik. İstanbul ayrıca tarihi açıdan zengin bir şehir olup güçlü kültürel varlığı, tarihi mimarisi, şaşırtıcı Boğaziçi manzaraları ve canlı kültürü ile birlikte gelmektedir. Bu unsurlar IO Interactive’in tüm platformlarında etkileyici oyunlar yapma ve AAA geliştirmenin Türkiye’deki ayak seslerini kurma çabalarında İstanbul’da bir stüdyo açmanın güçlü bir adım olduğunu göstermektedir.’’

OYUN GELİŞTİRİCİLER ARANIYOR

IO Interactive İstanbul ofisini açtı! Hitman’ın yaratıcıları İstanbul için iş ilanı yayınladı!

IO Interactive’e ait iş ilanları, resmi İstanbul internet sitesinde yer almaktadır. IO Interactive’e ait iş ilanlarından bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kıdemli oyun geliştiricisi, Project 007

  • Kıdemli oyun ses programcısı, Backbone,

  • Kıdemli animasyon tasarımcısı, Project 007,

  • Kıdemli oyun tasarımcısı, Project 007,

  • Kıdemli render programcısı, Bacbone,

  • C ++ programcısı, Backbone,

  • Kullanıcı arayüz tasarımcısı, Project Fantasy,

  • Ofis yöneticisi, tüm projeler için,

  • Teknik kişi ve operasyon müdür, tüm projeler için,

  • Kıdemli ses tasarımcısı, Project 007

SONRAKİ HABER