İnsanlar canlarının derdinde onlar ise! Yaşananlar artık pes dedirtti!

Kahramanmaraş depremlerin vurduğu Şanlıurfa ve Adıyaman sel felaketi ile mücadele etmeye çalışıyor. İki ilimizdeki can kayıplarımızın sayısı maalesef on dörde yükseldi. Arama kurtarma çalışmaları ise, devam ediyor.

İnsanlar canlarının derdinde onlar ise! Yaşananlar artık pes dedirtti!

6 Şubat günü meydana gelen iki büyük deprem, on bir ilimizde etkili olmuştu. Depremden etkilenen tüm illerimizde büyük yıkımlarda ve binlerce can kaybımız oldu. Depremden hayatını kurtarabilen kişiler, deprem bölgelerine kurulan çadırlarda ve konteynerlerde kalmaya devam ediyor.

Depremlerden etkilenen büyük yıkımlar yaşayan illerimiz arasında Şanlıurfa ve Adıyaman’da yer aldı. İki ilimizde etkili olan sağanak ve kuvvetli yağışlar, bölgede sel felaketinin yaşanmasına neden oldu. Birçok insan sel felaketi nedeni ile kaldıkları çadırlarından da oldu. Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketi nedeni ile hayatının kaybeden vatandaşlarımızın sayısı maalesef on dörde yükseldi.

O VİDEO TARTIŞMA YARATTI

İnsanlar canlarının derdinde onlar ise! Yaşananlar artık pes dedirtti!

Yaşanan sel felaketi nedeni ile Balıklı Göl taştı. Sokaklar göle dönerken, araçlar bir bir sürüklendi. Hastaneleri de su basması neticesinde hastalar da büyük zorluk yaşadı. Meydana gelen sel felaketinin ardından AFAD, jandarma, itfaiye ve polis ekipleri botlarla su basan sokaklara girerek, arama kurtarma çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Şanlıurfa’da bir kişinin çektiği video ise, pes dedirtti. Video çekilirken sel sularına kapılan bir vatandaşın elini uzatarak yardım istediği ancak, videoyu çeken kişinin çekime devam ettiği görüyor. Video kısa bir süre içerisinde sosyal medyada yayıldı ve büyük bir tepki gördü.

KARAKOYUN DERESİ TAŞTI

Adıyaman ve Şanlıurfa’da etkili olan sel felaketi nedeni ile Şanlıurfa’da bulunan Karakoyun Deresi’ de taştı. Derenin taşması neticesinde, derenin etrafındaki cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Sokaklara botlarla giren ekipler, Akabe Mahallesi’ndeki vatandaşları tahliye etmeye başladı.

SONRAKİ HABER