İmar Barışı affı gelecek mi? Yapı Kayıt belgesi için milyonlar af bekliyor

Türkiye'de bir dönem ses getiren önemli düzenlemeler arasında yer alan imar affı için yıllar sonra faydalanamayan vatandaşlar tekrar düzenleme gelmesi için açıklamalarda bulunuyor. İmar Barışı affı gelecek mi? Yapı Kayıt belgesi için milyonlar af bekliyor

İmar Barışı affı gelecek mi? Yapı Kayıt belgesi için milyonlar af bekliyor

İmar Barışı affı gelecek mi? Yapı Kayıt belgesi için milyonlar af bekliyor - Türkiye'de bir dönem ses getiren önemli düzenlemeler arasında yer alan imar affı için yıllar sonra faydalanamayan vatandaşlar tekrar düzenleme gelmesi için açıklamalarda bulunuyor. Son dönemlerde hükümet kanadından birçok alanda yeni destekler ve yapılandırmalar gelmeye devam ederken imar affının gündemde olmamasından vatandaşlar oldukça şikayetçi. 

Geçtiğimiz yıllarda başlayan imar affı furyası ile birlikte milyonlarca vatandaş bu haktan faydalanmış ve tapu niteliğine geçen yapı kayıt belgelerine kavuşmuştu. Devlet bu süreçte ciddi bir gelir elde ederken vatandaşlar da dairelerinin bulundukları bölgeye dair ellerinde bir resmi belgeye kavuşmuş ve yıllardır çözemedikleri problemler karşısında biraz olsun rahatlamıştı. Şimdilerde ise tekrar gündeme gelen imar affı ile ilgili büyük bir talep var. Peki imar affı gelecek mi? İşte konuşulmayanların konuşulduğu kamuoyunun en güvenilir ve güncel haber sayfası Kamu Gündemi son gelişmeleri siz değerli okurlarıyla paylaşıyor.

İMAR AFFI GELECEK Mİ?

İmar Barışı affı gelecek mi? Yapı Kayıt belgesi için milyonlar af bekliyor

İmar affı taşınmaz gayrimenkullerin yasal hale getirilmesi için popülist yaklaşımı olan hükümetlerin siyasi olarak mevcut düzenlemeler uymayan yapılara resmi olarak izin vermesidir.

Sözcü yazarı Çiğdem Toker yaptığı açıklamalarda hükümetin imar affı için harıl harıl çalıştığını ifade etti ve sözlerine şu şekilde devam etti.

"Sosyal desteklerdeki artış sinyali, AKP için hayati önem taşıyan seçimlere yönelik uygulayacağı özel ekonominin tek maddesi olmayacak. Birçok bakanlıkta, her bakanlığın kendi görev alanına giren çalışma eş zamanlı yürütülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir imar affı için harıl harıl çalıştığı ve TBMM açıldığında bu çalışmanın bir yasal düzenlemeye dönüşeceği konuşuluyor sözgelimi.

Uzun süredir kararlı bir mücadele sürdürdükleri halde bugüne dek sonuç alamayan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için de tünelin ucu göründü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bu konudaki çalışmayı biraz gecikmeyle de olsa yıl sonuna yetiştireceği belirtiliyor. Asgari ücret ile emekli aylıklarında iyileştirme de ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı alanlardan ikisi.

Seçim ekonomisine yönelik bu çalışmalar kaçınılmaz olarak kamu harcamalarını artıracak. Ancak işin bu kısmı iktidarın pek umurunda değil. Çünkü seçimi kaybetmemek her şeyin önünde."

İmar Affı ile ilgili bilgiler gelmeye başladığında anında haberdar olmak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza indirerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Android için tıklayınız.

Apple için tıklayınız. 

SONRAKİ HABER