İmamoğlu seçim sonrası sessizliğini bozdu! "Her şey yeniden başlıyor" diyerek duyurdu: CHP'nin başına mı geçiyor

14 Mayıs'taki 1. tur seçiminin akşamında yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vuran Ekrem İmamoğlu'nun dün akşamki 2. tur seçimi boyunca sessizliğini koruması dikkat çekti ve bugün ise İmamoğlu'ndan bir açıklama geldi

İmamoğlu seçim sonrası sessizliğini bozdu! "Her şey yeniden başlıyor" diyerek duyurdu

İBB Başkanı ve Millet İttifakı'nın geride bıraktığımız seçimde cumhurbaşkanı yardımcısı adayı gösterdiği Ekrem İmamoğlu seçime yönelik ilk açıklamasını yaptı.

İmamoğlu seçim sonrası ilk açıklaması için kameralar karşısına geçti ve her şeyin yeniden başladığını belirtti. aynı şeyleri yaraparak farklı sonucu asla beklemeyeceklerini bildirdi.

İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI 

Konu ile ilgili olarak Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Bu sonuçların güzel ülkemize hayırlar getirmesini elbette temenni ediyorum. Türkiye'nin şimdi hızlıca normalleşmeye ve gerçek sorunlarına çözüm bulmaya acilen ihtiyacı vardır. Bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan on milyonların olduğunun farkındayım. Sakın ama sakın umutsuzluğa kapılmayın.

Kimse endişe etmesin, her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Bundan sonra bütün gönülleri fethetmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Benzer bir hayal kırıklığı 5 yıl önce de yaşanmıştı. Sadece 9 ay sonra yerel seçimlerde muazzam sonuçlar elde ettik. Yolumuz uzun, gençliğimiz var. Bana inanın, her şey çok güzel olacak."

CHP'NİN BAŞINA GEÇECEK Mİ? 

Dün Tanju Özcan yaptığı açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun emekli olması gerektiğini Ekrem İmamoğlu'nun CHP'nin başına geçmesi gerektiğini belirtmişti. Bu konu hakkında İmamoğlu'ndan herhangi bir değerlendirme gelmedi. 

SONRAKİ HABER