İcra borçları olanların merakla beklediği soru! İcra borçları silinecek mi?

2023 yılı ile birlikte gündeme gelen borçların silinmesi ve yapılandırma işlemleri ile ilgili bir gelişme yaşandı. Bir süredir icra borçlarının silinmesini bekleyen vatandaşlar için açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

İcra borçları olanların merakla beklediği soru! İcra borçları silinecek mi?

Borçların yapılandırması ile ilgili son gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken, borçların silinip silinmeyeceği, yapılandırma işleminin olup olmayacağı da merak konusu oldu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. İşte detaylar…


İcra borçları silindi mi? 

İcra borçları ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşın gündeminde yer alırken, borç yapılandırma işlemlerinin de nasıl olacağı sorgulanmaya başladı. Bir süredir vatandaşların sorguladığı icra borçları ile ilgili bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, borcu olan vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Peki, içre borçları silindi mi?


Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

İcra borçlarının silinip silinmediğini, ne zaman silineceği ve 2023 yılında yapılandırmanın olup olmayacağı borcu olan vatandaşların gündeminde yer alırken, milyonların merakla bekledikleri borç yapılandırma paketinin detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. 23 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, icra borçları hakkında da açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bir müjde de icralık borcu olanlara vermek istiyorum. 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenlemeyi zaten yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı vergi dairelerimize vergi, ceza, faiz gibi tüm başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre, 2 bin liranın altındaki vergi icra borçlarının tahsilinden vazgeçilecek. Peki, ne zaman icra borçları silinecek? İcra borçlarının silineceği zaman ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bunun yanı sıra borçların silinmesi ile ilgili diğer detaylar da verilmedi. Konuyla ilgili yakın zamanda bir açıklama bekleniyor.

 

 

SONRAKİ HABER