Hükümetten depremzedelere ödeme yapılacak! Her aileye 10 bin TL verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremin üçüncü gününde deprem bölgesine giderek incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından ailelere 10 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Hükümetten depremzedelere ödeme yapılacak! Her aileye 10 bin TL verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizi ve dünyayı derinden sarsan depremin üçüncü gününde depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a gitti. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler, on ilimizde büyük bir yıkıma ve can kaybına neden oldu. Deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hasar tespitleri ile birlikte ailelere belli desteklerin verileceğini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bu kapsamda belli bir bütçenin ayrıldığını da ifadelerin ekledi.

ÖDEMELER HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından bazı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Antalya, Alanya ve Mersin gibi illerde bulunan otelleri ile görüşüldüğünü ve çok sayıda odanın depremzedeler için açıldığını ifade etti. Çadırdan memnun olmayan ya da bölgeden ayrılmak isteyen vatandaşların, anlaşılan otellere transferlerinin yapılabileceğini belirtti. Yapılacak olan hasar tespit çalışmalarının ardından, deprem destek ödemelerinin de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacağını duyurdu.

10 BİN TL DEPREM DESTEK ÖDEMESİ VERİLECEK

Hükümetten depremzedelere ödeme yapılacak! Her aileye 10 bin TL verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a gitti. Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerinin ardından bazı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda, depremzedelere deprem destek ödemelerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda şu ifadelere de yer verdi; ‘’Şu an itibari ile Hazine ve Maliye’den bu konuda belli bir bütçeyi ayırmış vaziyetteyiz. İnşallah bu bütçeyle beraber hasar tespitleri ile her ailemizi onları bu süreçte rahatlatacak bir rakamı ki bunu inşallah 10 bin olarak şu anda planladık. 10 biner lira inşallah bu ailelere bizler şu anda hükumet olarak ulaştıracağız ve onların bu geçiş döneminde sıkıntılarını giderelim istiyoruz.’’

SONRAKİ HABER