Herkes yeni kabineyi merak ediyor: Konuşulan isimler belli oldu! İşte bakan olabilecek isimler

Seçim artık geride kaldı. Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Yüksek Seçim Kurumu'nun seçim sonuçlarını resmi olarak hafta içi açıklaması bekleniyor. Şimdi ise gözler Erdoğan'ın yeni kabinesine çevrildi. İşte kulislerde konuşulan yeni kabine üyeleri..

Herkes yeni kabineyi merak ediyor: Konuşulan isimler belli oldu! İşte bakan olabilecek isimler

Seçim kesin sonuçlarının 1 Haziran tarihinde ilan edilmesi ve ardından da yemin edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabine üyelerini Cuma günü duyurması bekleniyor. Yeni kabinenin göreve başlaması ile işçi, memur ve emeklilerin gözü de temmuz ayı maaş artışlarında olacak.

YENİ KABİNE ÜYELERİ

Ekonomim.com’dan Canan Sakarya’nın aktarmış olduğu habere göre Erdoğan mesaisinin ilk saatlerini yeni kabine üyeleri için ayırıyor. Ekonomi alanında özellikle eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanlığı yapan Mehmet Şimşek’in adı geçiyor.

Bunun dışında eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, üç dönem kuralı nedeniyle Meclis dışında kalan Cevdet Yılmaz'ın da bakanlık için adı geçiyor.

Hulusi Akar’ın yeniden kabineye geçirilebileceği konuşuluyor. Meclis dışında kalan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un da ismi kabine için geçiyor. Kabine için adı geçen diğer bir isim ise 27. Dönemde Meclis Başkanvekili görevini üstlenen Süreyya Sadi Bilgiç.

SİNAN OĞAN DETAYI

2. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğini açıklayan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın da kabine içerisinde görev alabileceği belirtiliyor.

Sağlık Bakanı için ise Mehmet Ali Aydınlar ve Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın adı geçiyor.

SONRAKİ HABER