Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli alım sınavı ne zaman yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli başvuru işlemleri bitti. Adaylar başvuru sonuçları ve sınav tarihi ile ilgili araştırmalara başladı. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı sınavı ne zaman olacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli alım sınavı ne zaman yapılacak?

 Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni 350 memur alımı kadrosu için başvuru süreci, sınav ile ilgili bilgiler, şartları ve merak edilen tüm detayları haberimizin devamında sizlerle birlikte.

 Kamu personeli alımı için aranan temel şartlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli alımı kadrosu için aranan temel şartlar ise şu şekilde yer alıyor;

Söz konusu alım için 657 sayılı DMK’da yer alan genel kurallar geçerli olacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aran temel şartlar arasındadır. Başvuru yapacak erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması ya da askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir. Diğer şartlara ek olarak 35 yaşını doldurmamış olmak aran şartları arasındadır. Ayrıca 2021 ve 2022 KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinden en az birinden 80 ve üzeri puan almış olmak talep edilen şartlar arasındadır.Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli alım sınavı ne zaman yapılacak?

Kamu personeli alımı genel şartlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kamu personeli alımı kadrosu için talep edilen genel şartlar ise şu şekilde yer alıyor;

 Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personeli alımı için mezuniyet şartı talep edilmektedir. Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları söz konusu alımlar için başvuruda bulunabileceği konusunda açıklama yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personeli alımı için adayların daha önce vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılmamış ya da en fazla 2 kez katılmış olması aranan genel şartlar arasındadır. Ayrıca söz konusu alım için başvuru yapacak adayların sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmaması gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak vergi müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri sahip olmak aran genel şartlar arasındadır.  Hazine Bakanlığı Personeli Alımı için iş başvuru süreci ve şartları ise şu şekilde yer alıyor;

Memur alımı başvuru işlemleri 31 Mart 2023 tarihi dahil olmak üzere yapılabilir. Söz konusu alımlar için başvurular güncellenerek süreç biraz daha uzatılmıştır. Bu doğrultuda yeni güncellenen takvime göre sınav 6-7 Mayıs tarihlerinde olacağı konusunda bilgi verilmiştir. 

SONRAKİ HABER