Hava bir anda buz kesecek! O şehirlerde çok şiddetli sağanak olacak: Ankara İstanbul ve İzmir...

Hava durumu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sıcaklıkların ani bir şekilde düşeceği ve sağanak yağışlar olacağı belirtildi.

Hava bir anda buz kesecek! O şehirlerde çok şiddetli sağanak olacak: Ankara İstanbul ve İzmir...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmesine göre, Türkiye genelinde çok bulutlu ve yağışlı bir hava bekleniyor. Sağanak yağışlar, yer yer gök gürültülü sağanaklar şeklinde görülecek. Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Bu yağışların Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bursa, Osmaniye, Ordu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman çevreleri ile Hatay kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve genel olarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da gece saatlerinden itibaren etkili olan yağışın artarak devam ettiği belirtiliyor. Akşam saatlerinde çiseleyen yağışın gece yarısından itibaren şiddetlenerek sağanak yağışa dönüşeceği ifade ediliyor.

GÜNCEL HAVA DURUMU 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki hava durumu tahminlerini paylaştı. İşte, bazı illerin hava durumu tahminleri:

İstanbul Hava Durumu:

Perşembe: Sağanak Yağışlı, 11°C - 17°C
Cuma: Çok Bulutlu, 9°C - 17°C
Cumartesi: Kuvvetli Sağanak Yağışlı, 13°C - 19°C
Pazar: Yağmurlu, 6°C - 9°C

Ankara Hava Durumu:

Perşembe: Yağmurlu, 9°C - 12°C
Cuma: Az Bulutlu, 3°C - 12°C
Cumartesi: Yağmurlu, 2°C - 16°C
Pazar: Karla Karışık Yağmurlu, 3°C - 7°C

İzmir Hava Durumu:

Perşembe: Gökgürültülü Sağanak Yağışlı, 13°C - 20°C
Cuma: Parçalı Bulutlu, 13°C - 20°C
Cumartesi: Kuvvetli Sağanak Yağışlı, 14°C - 21°C
Pazar: Sağanak Yağışlı, 10°C - 16°C

Ülke genelinde hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre şekilleniyor. Güncel hava durumu bilgileri ve uyarıları takip etmek, seyahat planlarını buna göre ayarlamak önemlidir.

SONRAKİ HABER