Hatay’dan kötü haber! Polis evleri ve hastaneler yıldı!

Türkiye’yi büyük üzüntüye boğan 7,4 büyüklüğündeki deprem, birçok kentte yıkıma neden oldu. Çok sayıda can kaybının ve yaralının olduğu açıklandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depren, on kentte daha etkisini gösterdi.

Hatay’dan kötü haber! Polis evleri ve hastaneler yıldı!

Bugün sabah 04:17’de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından on şehirde büyük yıkımlar yaşandı. Enkaz altında kalan vatandaşlar kurtarılmaya çalışılıyor. Yapılan ilk açıklamalara göre, çok sayıda can kaybının ve yaralı vatandaşın olduğu duyuruldu. Depremin etkili olduğu illerde birçok yapının da yıkıldığı açıklandı.

DEPREMDEN HATAY’DA ETKİLENDİ

Hatay’dan kötü haber! Polis evleri ve hastaneler yıldı!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde açıklanan son verilere göre, 76 vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremin oldukça şiddetli bir şekilde hissedildiği Hatay’da ise, durumun oldukça ciddi olduğu açıklandı. Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaşanan depremin ardından Hatay’da birçok binanın yıkıldığını açıkladı.

HASTANELER YIKILDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremden Hatay’da büyük bir yıkımın yaşandığı açıklaması geldi. Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada; ‘’Antakya ve Kırıkhan'da yıkık binalar var. İskenderun'daki ve Antakya'daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polis evi de yıkıldı. Vatandaşların oturduğu binalarda yıkıntılar var. Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var.’’ dedi.

HATAY’DA 4 CAN KAYBI VAR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay’da dört can kaybının ve yedi yaralının olduğunu açıkladı. Aynı zamanda, 200 yıkımında meydana geldiğini belirtti. Hatay’ın havalimanında yer alan pistinde tahribata uğradığı açıklandı. Pistte meydana gelen enine doğru yarılma nedeni ile pistteki asfaltın kalktığı görüntülendi.

SONRAKİ HABER