Hastalar, yapay zeka sistemi üzerinden muayene olacak! Yapay zeka, hastalık geçmişi görülecek!

Yapay zeka hayatımızın her evresinde dahil olmaya devam ederken, sağlık sektörüne de giriş yaparak, “Yapay zeka muayenelerinin” başlayacağı konusunda açıklama yapıldı. Detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Hastalar, yapay zeka sistemi üzerinden muayene olacak! Yapay zeka, hastalık geçmişi görülecek!

Geleceğin en önemli gelişmelerinden birisi olan, “Yapay Zeka” alanında yaşanan gelişmeler her alanda kullanım hizmeti sunarken deneysel sonuçlar içeren sistemlerin çeşitli ölçümlerini anında yorumlayacak şekilde düzenlemeler yapılarak sistemde yer alan, kan, idrar, ultrason, röntgen gibi ölçümleri yorumlayabilecek hastanın hastalık geçmişiyle ilgili genel bilgilere sahip olacak...

Gerekli tüm tahlilleri inceleyebilecek!

Yapay zeka alanında yaşanan güncel gelişmeler her alanda kullanım hizmeti sunarken, deneysel sonuçlar içeren sistemlerin çeşitli ölçümlerini anında yorumlayacak şekilde düzenlemeler yapılarak sağlık sektörüne de fayda sağlaması planlanıyor.

Tıp literatürü ve makalelerin dışında deneysel sonuçlar içeren kan, idrar, ultrason, röntgen, gibi çeşitli ölçümleri anında inceleyerek yorumlayabilecek yapay zeka kapsamı dahilinde hastanın hastalık geçmişi ile ilgili takibi ve hastanın kullanmış olduğu ilaçlarla ilgili bilgilere sahip olunabilecek bir sistem tasarlanıyor. Yapay zeka muayene sistemi çerçevesinde, operasyon gerektirmeyen hastalıklarda doktor rolünü üstlenerek, tanı ve tedavi yöntemleri uygulanması yapabilecek.

Yapay zeka muayene sistemi ne zaman resmi olarak kullanacak?

Yapay zeka sistemi, sağlık sektörüne de giriş yaparak, “Yapay zeka muayenelerinin” başlayacağı konusunda açıklama yapıldı. Yapay zeka sisteminin en iyi örnek ise, Forward Heakth tarafından oluşturulan ilk yapay zeka doktor muayenesi olabilir. Forward Heakth tarafından oluşturulan ilk yapay zeka kapsamı dahilinde tam vücut taramaları kalp, tiroid, tansiyon kilo, böbrek, karaciğer sağlığı gibi taramaları kapsayan ve detaylı bir şekilde analizler yapabildiği bilgisi verildi. Bu kapsamda da, Doktor mesleğinin operasyon gerektirmeyen alanlarında hastaların hastalık teşhisi ve ilaç tedavi yöntemleri gibi sağlık hizmetleri yapay zeka sistemi üzerinden etkili olabileceği belirtiliyor.

Geleceğin sağlık hizmeti yapay zeka muayene sistemi önümüzdeki 10 yıl içinde toplum yönetiminin etkisiyle birlikte yasal düzenlemeler çerçevesinde önemli hale geleceği bilgisi verildi.

SONRAKİ HABER