Hane başına her ay 1.250 TL ödeme yapılacak! Bakanlık şartları açıkladı!

Hane başına her ay 1.250 TL ödeme yapılacak! Bakanlık şartları açıkladı!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan destek ödemesi kapsamında ailelere 1.250 TL’ye kadar her ay destek ödemesi yapılacağı konusunda açıklama yapıldı. 1.250 TL destek ödemesi başvuruları devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailelere yönelik birbirinden farklı destek ödemesi sunmaya devam ediyor. Peki 1.250 TL destek ödemesi için aranan şartlar nelerdir? Aile destek ödemesi için başvuru işlemlerini nereye nasıl yapılabilir? Aile destek ödemesi ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle...

Aile Destek Programı başvuruları devam ediyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi kişilere birbirinden farklı destek programı hazırlayarak yaşam kalitesini artırmayı planlıyor. Dar gelirli ya da geliri olmayan vatandaşlara umut olan destek ödemeleri sayesinde birçok aile ya da birey yaşamak için gereken temel gereksinimlerini karşılayabiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan “Aile Destek Programı” adı altında yer alan ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ödemeler hız kesmeden devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan destek ödemesi kapsamında ailelere 1.250 TL’ye kadar her ay destek ödemesi yapılacağı ile ilgili açıklama yapıldı. Aile destek programı kapsamında yer alan 1.250 TL nakit ödemeden yararlanabilmek için destek ödemesi başvuruları ise devam ediyor.

Aile destek ödemesinden kimler yararlanabilir?

Aile Destek Programından yararlanmak için başvuru yapmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini e-Devlet platformu üzerinden online yapabileceği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen gidilerek de yapılabilir.

Aile destek ödemesi onaylanan kişilere söz konusu ödemeler aile fertlerinin kişi başına düşen aylık gelir hesaplanarak ödenmektedir. Bu durumda da Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan ödeme tablosu ise şu şekilde yer alıyor;

Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL ve altı olanlar ailelere 1.250 TL destek ödemesi yapılacaktır.

Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL üstü, 911,15 TL altı olan ailelere 1.100 TL ödeme yapılacak

Hanede kişi başına düşen gelir 911,15 TL üstü, 1.372,30 TL ve altı olan ailelere 950 TL sosyal destek ödemesi yapılacaktır.